Varokaa turkkilaista NAZAR matkanjärjestäjää !

Tulisielu1

Hyvät suomalaiset matkailijat!

Älkää koskaan kuuna päivänä varatko matkaa Nazar-nimiseltä turkkilaiselta matkanjärjestäjältä. Meidän lomamatkamme meni täysin pilalle, kun vuorokautta ennen ilmoitettiin, että hotellimme tuleekin vaihtumaan. Ja kuten arvata saattaa, huonompaan suuntaan monelta osin meidän kannaltamme.

Surffattuani kaikki mahdolliset ja mahdottomat äkkilähdöt ( ajankohdan muutos kun ei ollut töidemme takia mahdollinen :o( ), totesin ettei niitä ole ja otimme matkan tosi pitkin hampain vastaan... Hitto, kun ottaa päähän nämä myyntijijpot.
Hotelli mukamas remontissa, eikä remontti ole valmis. Ja sitä ei siis tiedetty edellispäivänä, heh !!! Silti sitä hotellia YHÄ netissä kaupataan. Minkäänlaista hyvitystä ei tullut, tosi paha mieli kylläkin. Toimiston suhtautuminen oli tosi nuivaa, en IKINÄ, KOSKAAN enää mene näiden järkkäämille "ikävä-yllätys-matkoille" ja haluan myös teitä varoittaa !!
Kyllä suomalainen matkatoimisto sentään on aina suomalainen... että se siitä eksoottisesta kokeilusta !!!

4

941

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ale2

      Hei, oikeastaan Apollokaan ei ollut kovin hyvä!!! Voit kuvitella kello 2 aamulla, bussia ei ole, jonka piti hakea matkustajat meidän hotelliin, tunnin verran matkatavaoiden odottamista ja kuinka ollakaan kaksi lasta 5 ja 1,5. joilla on ollut pahoinvointia lentokoneessa....... taksilla, etsimään hotellia, pesemään yöllä pyykit ja kyllä se siitä

    • suomalaiset matkatoi

      Hyvä ! Montakohan suomalaista matkatoimistoa tiedät kerrohan nyt !

      Finnmat on yhtäkuin Tui Joka on Saksalaisten omistama

      Apollo ja Tjäreborg on Ruotsaliania

      Aurinkomatkat kuuluu Suntours konserniin eli käytännössä ei ole yhtään
      täysin suomalaista matkatsoimistoa / järjestäjää :

      ihan vaan tiedoksi !

    • travelliii
    • yksi vaan

      tilasimpa tuossa jokunen vuosi sitten nazarilta matkan ja kaikki meni kyllä meillä hyvin ei ollut mitään ongelmaa kun taas jokunen vuosi sitten aurinkomatkat teki meille todella ikävästi birgit rindel möi matkoja tekaistuin lipuin ja näin ollen varasti rahat emmekä päässeet matkalle silloin,rindel meni konkurssiin tietojeni mukaan....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1295
    2. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      901
    3. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      726
    4. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      666
    5. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      129
      664
    6. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      616
    7. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      597
    8. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      55
      555
    9. Onko Sofia jälleen jätetty?

      Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      473
    10. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      20
      470
    11. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      34
      457
    12. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      115
      453
    13. Mitä jos...

      Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät
      Sinkut
      142
      443
    14. Kuka se on

      Kuhmon komein aikamies?
      Kuhmo
      5
      438
    15. Voiko se ikinä toimia

      Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het
      Ikävä
      32
      438
    16. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      49
      437
    17. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      51
      435
    18. Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .

      EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuus­ongelmien vuoksi, sanoo alan e
      Kajaani
      82
      427
    19. Et sinä mitään

      Oikeasti halua
      Ikävä
      52
      403
    20. Miksi jätit vastaamatta mies

      Silloin kauan sitten 😔
      Ikävä
      42
      400
    Aihe