Olen hukassa ilman sua. Haluun sut omakseni. Tekisin vuoksesi mitä vaan,suojelisin antasin lämpöä,tukea ja rakkautta. Et taida ymmärtää tätä kaipuun määrää. En edes tiedä tunteistasi kun et uskalla puhua suoraan. Pelkäät sitoutumista, et luota muhun. Helpoita olisi unohtaa sut mutta en pysty. Tyttö olisit mulle se meritähti. Ehkä joskus vielä saan sut lähelleni edes hetkeksi... sitä hetkeä en unohtaisi koskaan.
Miten saisin sut tajuamaan?
pettynyt.
301496
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Hetki minullekin hänen kanssaan riittäisi..
Mulle ei kyllä hetki riittäs...se olis kyllä kaikki tai ei mitään...siis loppuelämä.
Niinpä. Mutta aina ei saa mitä haluaa ja tiedätkö joskus se on ihan hyvä niin. Odota aikaasi, se tulee vielä ja ihminen, joka haluaa tuon kaiken sinun kansssasi. Mä uskon.
Mä en jaksa uskoa...Mussa on vaan jotain niin pahasti vikana...kun tietäs mitä.
Tuon kun kerrot suoraan niin oisin sun, aina :)
Jos hän joskus olisi tehnyt, olisin uskonut. jos hän joskus olisi sanonut, olisin uskonut. Jos joskus olisin ymmärtänyt, olisin ollut tekemättä ja sanomatta. Paljon. Ja hän sentään teki ja sanoi paljon. Virheitä jos tein, ne tein myös itselleni.
http://www.youtube.com/watch?v=tgbNymZ7vqY
Muppetit sais heittää roskiin
No, siinäpähän nyt sitten arvotte, kivi paperi sakset, kun ette reaalielämässä uskalla ottaa tunnehypähdyksiä. Huoh! :(
ei tuommosta lässytystä kukaan ottais todesta.
kansi kiinni ja koisaamaan.
öitä.
Ai NYT suojelisit ? Itseltäskö myös :) ?. Mulla on jo bodyguard. Tiiät sen jo hyvin vissii nii, eiks nii :))).
Mielummin pitkäksi aikaa...
Minne päin suomea tämä menee?olisi tosissaan kiva olla erään miehen meritähti mut pelkään vaan liikaa :/
Sanotaan näin että tuonne pohjois pohjanmaalle menee tämä.
toi oli hiano!
meritähti oikein
Uskallatko sinä puhua suoraan?
Mulle riittää pelkkä flirtti näin narsistina kiitos.
No jos se riittää, niin kai me sillä mennään :-/
http://www.suhdesoppa.fi/narsismi/kuka-joutuu-luonnehairioisen-uhriksi/
hirveeeeeeetä, olet peloooottava narsisti!
kiinnostaako ilmanen?
http://tc.tradetracker.net/?c=3081&m=104449&a=81475&r=&u=
No et ainakaan tällä tavalla :(
No on kerrottu ja näytetty mutta toinen pelkää yrittää. Harmi koska tuntui niin hyvältä.
Koskettava viesti ja haikeen vaikeeta kun ei tiedä kenelle meni. Joka tapauksessa täällä P-Pohjanmaalla kaipaan minäkin. Tykkään, muuten, meritähdistä....ja oli kauniisti sanottu hänestä :)
Menikö tää kysmys nytte naaselle vaiko miehelle?
kirkkaasti....
"Olen hukassa ilman sua.(nautit kiusaamisesta)
Haluun sut omakseni. (narsistin vakiolause). Tekisin vuoksesi mitä vaan (varastaisit autoni, tiputtaisit taulini seinältä, räkisit limpit ikkunaan),suojelisin (jahtaisit "kaveries" kanssa ja rakkikoirien, varastaisit ) antasin lämpöä (laukaisisit palovaroittimet),tukea (kuutelisit puheluitani) ja rakkautta (asentaisit vakoilukamerat ja nauhoittimet). Et taida ymmärtää tätä kaipuun määrää (näpsit kuvia salaa, kiikaroti kaukoputkella). En edes tiedä tunteistasi kun et uskalla puhua suoraan (lymyät puskissa ja pistät peppuasi nuolevat vanhat tätit jahtaamaan) . Pelkäät sitoutumista, et luota muhun (vainoaminen on rikos). Helpoita olisi unohtaa sut (omaksi hyväksesi parasta unohtaa) mutta en pysty (vastaa itse myös seuraukset, juridisetkin, huom. olen VARATTU ja pysyn). Tyttö olisit mulle se meritähti (älä unta näe). Ehkä joskus vielä saan sut lähelleni edes hetkeksi..(tulen katsomaan korkeintaan vain kalerien taakse). sitä hetkeä en unohtaisi koskaan (en minäkään). "
mikshän
tuntuu jotenkin tutulle .
Rakas, pääsenkö saatille
http://www.youtube.com/watch?v=lxC9t1smQU8
Juu ei. Aivoton, päätön, selkärangaton piikkinahkainen putkijalka. Huumorintajutonkin luultavasti.
Minkähän olion meritähti saisi kumppanikseen?
Kyllä minä mieluusti olisin tuo meritähti, ottaisin kaverikseni aloittajan kaltaisen merimadon.
Lässyn lässyn mitä runoilua,herätkää todellisuutee.Kuka tahansa pystyy kirjottaan moista tunteellista potaskaa.