Kanerva ei saa jatkaa

Kysykää meiltä äänestäjiltä. Ei saa jatkaa Turun kaupunginvaltuustossa!
En olisi äänestänyt, jos vielä tämänkin olisin tiennyt.

Kanerva tiilenpäitä lukemaan pois julkisuudesta - lopullisesti!
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei sinne valtuustoon rikoksesta tuomittua äänestetty!
Jos sitä ei nyt eroteta, ikinä emme enää turkulaista äänesä. Mihinkään.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


äänestäjät päättävät kirjoitti:

Kysykää meiltä äänestäjiltä. Ei saa jatkaa Turun kaupunginvaltuustossa!
En olisi äänestänyt, jos vielä tämänkin olisin tiennyt.

Kanerva tiilenpäitä lukemaan pois julkisuudesta - lopullisesti!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu