Tuttu auto

...tuli vastaan aamulla melkein siinä "sillan alla" ennen puolta kymmentä. Istuit kyydissä aurinkolaseissasi mies, mutta et varmaan huomannut tai sitten ollut vaan huomaavinasi jotakuta pienessä mustassa - katsoit poispäin, tarkoituksellako?
4246
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

mopoautot on jotenkin niin noloja, ei niitä halua nähdä eikä niiden kuskitkaan kiinnosta

Äänestä
  • Jos mulla on "mopo" niin vähänks ollaan samiksii...prätkähiiri. :D

    Äänestä

  • mistä tohon ton mopoauton vetäsit ? eio kaikki pienet autot oo mopoautoja ?
    taitaa olla aukkoja sulla tiedoissa !

    Äänestä

  • ?? kirjoitti:

    mistä tohon ton mopoauton vetäsit ? eio kaikki pienet autot oo mopoautoja ?
    taitaa olla aukkoja sulla tiedoissa !

    tiedän mä, mikä on oikea mopoauto..mut kaikki pikkukökkyrät näyttää mopoautoilta...;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Et tunne enää? kirjoitti:

...tuli vastaan aamulla melkein siinä "sillan alla" ennen puolta kymmentä. Istuit kyydissä aurinkolaseissasi mies, mutta et varmaan huomannut tai sitten ollut vaan huomaavinasi jotakuta pienessä mustassa - katsoit poispäin, tarkoituksellako?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu