mitäpä tykkää kiinankärhrö tai muut kähröt jos istuttaa puun juurelle, tarkoituksena. että kiipeäisivät puuhun? Tai varsinkin mitä mahtaa puu tykätä?
kiinankährö
3
337
Vastaukset
- voi istuttaa
Se on kiinanKÄRHÖ, puu tykkää vaan hyvää , kun on kauneutta rungolla.
Mulla on monta kärhöä puun rungolla menemässä. - voi EHKÄ istuttaa
Puita ei haittaa, mutta pitää vähän kattoo, minkä kärhön istuttaa minkäkin puun juurelle. Koivun alla ei menesty mikään, ellet tee ihan järjettömiä istutusalustan vuorauksia juurimatolla. Ja muutenkin isot lehtipuut taitaa viedä melkein kaikki vedet ja ravinteet lähiympäristöstään. Männyn sukuisten puiden juurella pärjää vissiin kaikki "vaatimattomammat" kärhöt (pienikukkaiset). Omenapuiden juurellakin olen nähnyt kärhön kasvavan.
- 2 koivua
Mullon mennyt kahdenkin koivun juurella pikkukukkainen kärhö, ei mitään ongelmaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk525416Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit5863470SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit842919Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no2662709"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –961810Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a6571730Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus
Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii4851424Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti141291Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re191187Meneekö Nanna Karalahden jumppafirma konkurssiin?
Loppuiko rahat Jeren pidätyksen myötä? Karita Tykkä hakee saataviaan lähes 60 000 e Että semmosta . . .183917