Sydäntä vähemmän. Jotenkin se on parantumaan päin. Pääkin aikanaan. Hyvää yötä kaikille ikävöiville, erityisesti sammakolle, joka kaipaa T:tä ja siiliselle joka kaipaa en tiedä ketä, mutta kaipaa kumminkin. Mä kelasin tänään et jumankekkale, vielä kuukausi ja mä olen sen kanssa samalla käytävällä. Herra varjele meitä vanhempia naisia ettemme joutuisi kiusaakseen, vaan päästä meidät pahasta sillä sinun on valta järjestää meille jotakin muuta ajateltavaa kuin se mitä me joskus eksymme ajattelemaan. Ja Herra, niinhän sinä teitkin. Sydän selkeni, mutta pää tuli kipeäksi. Järjestäthän minulle huomennakin uutta ajateltavaa. Kiitos. Käykää istumaan olkaa hyvä. Elämä on.
Päätä särkee.
Hymyilen taas.
7104
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Väärä kirjain ja nuo otukset ovat saman ihmisen käsialaa. Tiedän sen koska olen kummankin takana enkä kaipaa T:llä alkavaa. Voisiko nuo otukset kuitenkin rauhoittaa pikkuhiljaa.
PalsTa Sammakkoinen, Siilinen Kerällä jjjjaaa jjjjaaa. Omituinen Otus, I presume. Levätkää rauhassa.
Olet itse t, niinpäin se on?
Niinpä juurikin.
Meitä M:miä on niin paljon, jotka kaipaavat T:tä;)
Ja Luoja, mä tosiaan tarkoitan sitä. Älä saata minua kiusaukseen, löydän niitä kyllä itsekin. Ja sairaus minulla on omasta takaa. Aamen,
Ihan kuinka vaan.