Sinä tapoit rakkauteni

..et kuullut itkuani
löit liian
lujaa..

..pakenin yöhön
niin mustaan..

..taivas itki vettä
minä kyyneleitä..
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

taivas on pienille enkelille
kukkivat maat keijulle ...

taivas itkee tuttua tuskaa
jota ei halua toiseksi tunnustaa
kyynelten tie on sydämen
siksi se niin syvältä kouristaa
vie auringon
jättää hallaiset maat ...

oikein risukasa runo
mutta muista kyllä aurinko kultaiset säteet
joskus sinne luo
kuivattaa kyyneleet
hyvä onija !!!

Äänestä
  • No..tämä tuli vuosien takaa..
    jostain syystä muistot sateelle
    tuo tuskan takaisin..

    Kiitos lämpimästä vastauksesta runosein..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


onija kirjoitti:

..et kuullut itkuani
löit liian
lujaa..

..pakenin yöhön
niin mustaan..

..taivas itki vettä
minä kyyneleitä..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu