törkeä kaaso!! vaikkei minulla edes ole kaasoa!!

johanna12

elikkä kun kerroin ystävilleni häistä, yksi oli heti sanavalmiina tyrkyttämässä itseään "minä olen kaaso sitten!!" . naureskelin asialle sillä emme olleet sulhasen kanssa varmoja otammeko edes kaasoja tai bestmaneja joten en sanonut juuta enkä jaata. nyt häihin on enään alle kuukausi aikaa, ja tämä kyseinen "kaaso" ei ole tikkua ristiin häitteni eteen tehnyt, vaan olen tehnyt kaiken sisareni kanssa.! silti leveilee ympäri kaupunkia miten hän on kaaso. eräänä iltana, hän kyseli onko väliä minkä asun hän tilaa, niinkun rahaliseseti. koska morsiamenhan täytyy maksaa kaason puku. otti vielä nokkiinsa kun kerroin että eihän miehellänikään bm:nia ole, enkä ole maksamassa muiden vieraiden pukuja, hyvä että omani.!
kului aikaa ja aloimme puhua polttareista. kommentiksi tuli " minunhan olisi hyvä saada ne rahat etukäteen, mitä niihin tarvitsee. millon siirrät tililleni? " SIIS MITÄ IHMETTÄ. kuuluuko morsiamen oikeasti maksaa omat polttarinsakin ???????

1

601

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sillä lailla

      Etkö saa suutasi auki? Kerro, ettei hän ole sinun kaasosi. Tietysti se olisi pitänyt tehdä jo aikoja sitten. Nyt hän ottaa nokkiinsa.

      Kaason puku maksetaan vain, jos se on sellainen, minkä morsian on kaasolle halunnut.
      Polttarit maksaa polttariporukka ja porukka kustantaa myös morsiamen kulut.

      Mahdollisesti muillakin ystävilläsi on käsitys, että tämä yksi on sinun kaasosi, koska silloin alussa hän sen ilmoitti, etkä sinä kieltänyt.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      548
      9130
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      165
      6264
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      378
      5316
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      70
      4798
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      100
      4421
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      166
      4083
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      207
      4026
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      103
      2094
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      114
      1548
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      53
      1086
    Aihe