GAIUS-SÄÄTIÖ

exgaius

Kannattaa varoa tätä paikkaa työpaikkana ja omaisten on syytä pohtia tarkkaan sijoittaako läheisensä ko. säätiön yksiköihin. Yksityiskohtainen ketju löytyy Helsingin Uutisten nettisivujen sisältä. Hoitajille on töitä yllinkyllin pääkaupukiseudulla, on järjentöntä palata ajassa 30-vuotta taaksepäin ja mennä töihin Gaius-säätiölle.

10

8148

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Joopajoo.

      Samaa mieltä. Kiitos lisäyksestäsi!

      *uskomatonta joustamattomuutta työntekijöitä kohtaan*

    • Paljon haetaan

      Tuota itsekin olen ihmetellyt. Jatkuvasti haetaan henkilöstöä ja aina uusintahakuja Mollin sivustolla.

      Eikö sinne kelpaa kukaan vai missä muka vika? Millaista on johtaminen siellä ja onko henkilöstöresurssit millaiset.

      Yleensä näissä paikoiss auseinkin johtamisessa vika ja uudistusmyönteisyys puuttuu. Millainen rekrytointijärjestelmä siellä on ja onko valitsijoilla asianmukainen johtamiskoulutus?

      Kertokaa jos tiedätte tai he jotka ovat olleet siellä työssä?

      • Nähty tuokin

        Ms-liiton palvelutalo Merenpisara Helsingissä kuuluu myös näihin surkeisiin paikkoihin joissa nimenomaan huonon johtamisen takia ovi käy jatkuvasti työntekijöiden vaihtuessa.


      • hoituri

        Palvelutalon johtajalla ei ole mitään käsitystä johtamisesta. Osastonhoitajat vaihtuvat tiuhaan ja kukaan osastonhoitaja ei pysy siellä työpaikassa 2 vuotta kauempaa. En mene töihin enään kyseiseen paikkaan.


    • never ever

      En missään nimessä suosittele tätä paikkaa kenellekään!

    • H-karppaaja

      Onko Puotilassa viel osastonhoitaja sellanen lihava, ruskeahiuksinen, n.50 vuotias länkisäärinen muija ?

    • Vanilla29

      Onko kellään kokemusta Gaius-säätiön Heseva-kodista? Sinne haetaan työntekijöitä..

      • Hyi

        Hesavakoti samanlainen. Tiuhaan vaihtuvat hoitajat.


      • Anonyymi
        Hyi kirjoitti:

        Hesavakoti samanlainen. Tiuhaan vaihtuvat hoitajat.

        Isäni oli Heseva-kodissa melkein 8 vuotta. Paikka oli oikei hyvä ,Isäni viihtyi oikein
        hyvin. Joka viikko paljon kaikenlaista ohjelmaa vanhuksille. Retkiä tehtiin varsinkin kesällä paljon. Omasta puolestani voin suositella.


    • Anonyymi

      Tervetuloa tutustumaan taloon! 😃

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      140
      2806
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      269
      2473
    3. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      26
      1466
    4. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      35
      1452
    5. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      121
      1182
    6. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      108
      1143
    7. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

      Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
      Kaste
      204
      1043
    8. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      13
      1012
    9. Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla

      Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La
      Lieksa
      59
      906
    10. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      297
      877
    Aihe