Kannattaa varoa tätä paikkaa työpaikkana ja omaisten on syytä pohtia tarkkaan sijoittaako läheisensä ko. säätiön yksiköihin. Yksityiskohtainen ketju löytyy Helsingin Uutisten nettisivujen sisältä. Hoitajille on töitä yllinkyllin pääkaupukiseudulla, on järjentöntä palata ajassa 30-vuotta taaksepäin ja mennä töihin Gaius-säätiölle.
GAIUS-SÄÄTIÖ
10
7871
Vastaukset
- Joopajoo.
Samaa mieltä. Kiitos lisäyksestäsi!
*uskomatonta joustamattomuutta työntekijöitä kohtaan* - Paljon haetaan
Tuota itsekin olen ihmetellyt. Jatkuvasti haetaan henkilöstöä ja aina uusintahakuja Mollin sivustolla.
Eikö sinne kelpaa kukaan vai missä muka vika? Millaista on johtaminen siellä ja onko henkilöstöresurssit millaiset.
Yleensä näissä paikoiss auseinkin johtamisessa vika ja uudistusmyönteisyys puuttuu. Millainen rekrytointijärjestelmä siellä on ja onko valitsijoilla asianmukainen johtamiskoulutus?
Kertokaa jos tiedätte tai he jotka ovat olleet siellä työssä?- Nähty tuokin
Ms-liiton palvelutalo Merenpisara Helsingissä kuuluu myös näihin surkeisiin paikkoihin joissa nimenomaan huonon johtamisen takia ovi käy jatkuvasti työntekijöiden vaihtuessa.
- hoituri
Palvelutalon johtajalla ei ole mitään käsitystä johtamisesta. Osastonhoitajat vaihtuvat tiuhaan ja kukaan osastonhoitaja ei pysy siellä työpaikassa 2 vuotta kauempaa. En mene töihin enään kyseiseen paikkaan.
- never ever
En missään nimessä suosittele tätä paikkaa kenellekään!
- H-karppaaja
Onko Puotilassa viel osastonhoitaja sellanen lihava, ruskeahiuksinen, n.50 vuotias länkisäärinen muija ?
- Vanilla29
Onko kellään kokemusta Gaius-säätiön Heseva-kodista? Sinne haetaan työntekijöitä..
- Hyi
Hesavakoti samanlainen. Tiuhaan vaihtuvat hoitajat.
- Anonyymi
Hyi kirjoitti:
Hesavakoti samanlainen. Tiuhaan vaihtuvat hoitajat.
Isäni oli Heseva-kodissa melkein 8 vuotta. Paikka oli oikei hyvä ,Isäni viihtyi oikein
hyvin. Joka viikko paljon kaikenlaista ohjelmaa vanhuksille. Retkiä tehtiin varsinkin kesällä paljon. Omasta puolestani voin suositella.
- Anonyymi
Tervetuloa tutustumaan taloon! 😃
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24645322Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011223Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy19010849Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369701Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858518Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236501Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03200Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys282212- 341576
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261500