koneompelusta ?

oon 14.v tyttö ja kysyisin et miten voi piirtää kaavoja kaava-arkista jos ei ole kaavamuovia vai -paperia ?mihin sitten piirrän ?

voiko college hupparia ommella jostain muusta kankaasta
5107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

tos piti lukea että tai eikä vai

Äänestä

piirrä vaikka leivinpaperille tai silkkipaperille

Äänestä

Kertakäyttölakana on myös hyvä, ei repeile niin herkästi kuin paperit.

Äänestä

Kaavapaperit on kalliita, itse ostan halpiskaupasta Pergamiinia kaavapaperiksi.

Hupparin voit tehdä mielesi mukaisesta kankaasta.

Äänestä
  • Ihan tavallinen voipaperi kelpaa. Jos on leveä kaava, liitä teipillä viereen lisää
    paperia. Merkkaa heti kaikki kohdistus- ym. merkinnät (kirjaimet,nuolet, numerot),
    ettei tartte miettiä, mikä osa mihinkin käy.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


apua kaipaava kirjoitti:

oon 14.v tyttö ja kysyisin et miten voi piirtää kaavoja kaava-arkista jos ei ole kaavamuovia vai -paperia ?mihin sitten piirrän ?

voiko college hupparia ommella jostain muusta kankaasta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu