Tyhmyys tiivistyy

Kun näitä tämän palstan avauksia vilkaisee niin näkee käytännössä miten tyhmyys tiivistyy.
5171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Puhutkin vain omasta puolesta. Vain tyhmä tietää olevansa tyhmä. Vanha suomalainen sananlasku. Mutta kantsii tarkista Wikipediasta ennenkuin alkaa tyhmäksi. Siiteeraus: "Pahuus oli eri asia kuin tuhmuus ja tyhmyys, se ei ollut vain vajavaisuutta, vaan tietoista hyvän vastaista toimintaa, ja siten paljon vakavampi asia. Nykykäsittein vanhan käsityksen mukaista tuhmaa tai tyhmää voitaisiin pitää ainakin osittain syyntakeettomana haitallisiin tekoihinsa, kun taas paha on syyntakeellinen." Syyllistyn tässä ja nyt itsekin tyhmyyteen. Tarkistappa miten Älykysosmärä kirjoitetaan. Voi olla tarkoituksellista provosointia, joka on tuhmaa !

Äänestä
  • :-D :-D :-D

    Äänestä

Eipä tuo sinunkaan aloituksesi nyt niin kummoinen ollut, että sen puolesta voit arvostella täällä muita keskustelujen avauksia. Täällä on paljon asiallisia avauksia ja ihan oikeaa asiaankin, mutta valitettavasti tälläiseen paikkaan aina eksyy niitä turhankin höpisijöitä ja toisten asiallisia keskusteluja pilaavia turhautuneita kirjoittelijoita. Koetettaisiin pitää keskustelut asiallisina niin niitä olisi kiva lukeakin. Tämä on varmasti suosittu paikka monelle asioita seuraavalle ja oivallinen keino levittää tietoa kaupungissamme tapahtuvista asioista, siis asiallisessa mielessä.

Nautitaan keväästä ja kirjoitellaan siinä sivussa tännekin asiallisia viestejä toistemme iloksi.

Äänestä

Täällä on aina muutama ruikkuperse... (niin kuin minäkin)... hapantukoot omassa liemessään...

Äänestä
  • No johan nyt vallan!!!!!!!!!!!

    Sait aikaan kokonaisen viestin ilman sanaakaan väärään paikkaan rakennetusta koulusta, kelvottomista ja laiskoista virkamiehistä, oman onnensa nojaan jätetyistä vanhuksista, Himokseen hakatuista sadoista miljardeista euroista tai tuhansista kaupungin työntekijöistä joilla ei ikinä ole mitään tekemistä.

    Tämä on hienuuu!!!!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Älykysosmärä kirjoitti:

Kun näitä tämän palstan avauksia vilkaisee niin näkee käytännössä miten tyhmyys tiivistyy.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu