Tiedtähän, että exäsi ei koskaan luovu sinusta. Hän ei ikinä salli, että sinulla olisi joku toinen ihminen tässä elämässä. Hän tulee tekemään kaikkensa, jotta saisi sinut takaisin. Sinun on turha odottaa häneltä mitään myönnytyksiä tässä elämässä. Niitä et tule saamaan. Hän ei jätä sinua rauhaan ennen kuin olet taas hänen omaisuutta.
Hän käyttää kaiken valtansa saadakseen sinut takaisin. Tekee mitä tahansa.
Hän käyttää kaiken valtansa saadakseen sinut takaisin. Tekee mitä tahansa.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Johan on mielipuolista, tekstiä. Tulee mieleen joku mustasukkainen raivotar joka itse vainoaa jotakuta :/
Miten kukaan voi tietää kenenkään kolmannen osapuolen teoista, suunnitelmista tai ajatuksista.
Voi Jeesus. Valitettavasti eksäni ei ajattele noin minusta. Hän varmaan siunaa päivän kun ei kuule minusta mitään missään. Hän voi olla hitusen mustasukkainen, mutta hän ei halua minua takaisin. Sen on tehnyt selväksi. Mä vain olen ja mulla ei ole valtaa. Niin että menkäämme ja täyttäkäämme maailma-Shakespeare.
Eiköhän tässä asianomaisella itselläänkin ole jotakin sanomista. Kukaan ei ole kenenkään omaisuutta, ainoastaan narsistiset ihmiset voivat ajatella niin. Muutkin ihmiset ympärillä voivat vaikuttaa asiaan, kuten sinä esimerkiksi. Turhan yksisilmäinen näkemys minusta.
Jos mun nyksä raivois mulle tollai ja haukkuis eksääni niin voi olla että saisi savustettuakin sen luo jos vaihtoehtona olisi tuollainen ;D
Haa. Se on siis sun eksä? Sori, en tiennyt. Luulin, että se on muuten vaan pimeä, kun katselee mua murhaavasti.
Erehdyit, se on nyksä joka harrastaa murhaavia katseita. Eksä meni jo menojaan.
Ahaa, onko mähköfantti nyksä? Ei kai siinä, se on varmasti pohjimmiltaan mukava ihminen.
Oliko pakko muistuttaa, masentaa jo muutenkin? Kaikki keinovariaatiot hän onkin jo minulle luetellut.
On möhköfantti, se vaan aina riehaantuu ja uhkailee ja haukkuu. Välillä pelottaa ihan. Mennyt vähän vainoharhaiseksikin. Pitäisiköhän siitäkin tehdä eksä..
Jaa, jos tuota sattuu useamman naisen kanssa niin mieti mikä sinussa saa sen aikaan.
Mä oon vaan niin hurmaava :D
Osu ja uppos. Mut yritäppä eroon. Alan luovuttaa. Tiedän ja oon jo hyväksynykin ettei hää salli ketään muuta mulle. On tullu kyllä selväks. Ei jätä rauhaan joo ennen kun oon taas sen omaisuutta. Joten mikä auttas?? :))).. Umpikuja. Ei tässä voi enää mitään. Huomattu on. Oon niin väsy jo et mulle on ihan sama. Laittasit nerona sitä vinkkiä kehiin. Toimivaa sellasta.
Ehkä kaikki hyväksyminen tapahtuu ajan kanssa ja aikanaan, turhaan sitä maalata mitään pirua seinälle. Eteenpäin vaan ja antaa eksien ja nyksien pauhata ja olla mustasukkaisia, jos tahtovat. Elämä on jokaisen omaa ja sillä saa tehdä mitä lystää, ei siinä keneltäkään tarvitse lupia kysellä.
Mene vaan ja deittaile ei siinä muiden sanomisilla väliä.
Kyllä. Minun puolestani saat mennä. minulla on jo sinun lupasi. Kunhan ei tarvi katsoa vierestä. Ja rohkeasti vaan. Kyllä Sä osaat vielä hurmata.
Mä en ole ajatellut estää sua menemästä exäsi luo takaisin. Muistathan, että mun luokse ei ole ikinä takaisin tulemista sellaisen jälkeen.
Sä kostat mulle exäsi tekemisiä ja se ei ole hyvä asia.
Olin sulle ystävällinen ja palkitset sen tuolla tavalla.
Älä sitten mulle enää soita jos se lyö sua, muista tämä.
Hih, vastaukset ovat mitä ovat. AP riehui jonkun eksän takia. Keneltäkään ei tässä ole lupia mihinkään kyselty :DD
Nyt luuleepi ap minuu muuuuuuuksi ? :))..
Aika mielenkiintoista. Mitä minun pitäisi tehdä? Muuttaa Lappiin, vai? Miten voit puhua, että ihminen on toisen omaisuutta? Eihän ketään voi omistaa. Ok, olen ehkä lapsellinen, mutta nämä ei ole yksinkertaisia asioita. Tässä tapauksessa muutto olisi ehkä ainoa ratkaisu.
Mustasukkaista porukkaa.