Korvasienien hinta??

Mikä mahtaa olla korvasienien hinta tänä vuonna? Ja ostaako Villiaromi?
216737
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

En keräile korvasieniä vaikka maksettaisiin miljardi x miljardi euroa grammalta...

Äänestä

Kaikille laiskoille ei työnteko sovellukaan. Pääasia on, että jaksaa juuri juuri III-tölkin sisuksiinsa kiskoa.

Äänestä

Korvasienien ostohinta 2e/kg ja ainakin St1 pihassa ostavat :)

Äänestä
  • Ostavat ja myin 5 saavillista ja tänä vuonna niitä onkin tosi paljon. Ostohinta oli 5,60 euroa/kg

    Äänestä

  • myyty on kirjoitti:

    Ostavat ja myin 5 saavillista ja tänä vuonna niitä onkin tosi paljon. Ostohinta oli 5,60 euroa/kg

    missäpäin niin paljon maksettiin??? 5.60€ kg???

    Äänestä

  • myyty on kirjoitti:

    Ostavat ja myin 5 saavillista ja tänä vuonna niitä onkin tosi paljon. Ostohinta oli 5,60 euroa/kg

    missäpäin suomea

    Äänestä

Ravintolat maksaa hyvin. Kannattaa myydä suoraan keittiöön. Soittaa kannattaa kuitenkin ensin.

Äänestä

Tässä lähellä joku oli saanut 15 E kg, aika hyvin !!!

Äänestä

Ite sain tosiaaan kans sen 15e Kg. Hyviä oli sienet, sais sattaa vettä, niin ois isoja sieniä. Lieksan puolella pari hyvvää aukkua mistä sain sieniä.
Kesä on tullu, ku käen äänen kuulin, housut heitin naulaan ja kolmos oluen otin. Hyvää kesää kaikille

Äänestä

valehtelematta 40km päivässä eikä yhttää sientä missää

Äänestä
  • onks joku ni köyhä että marjoja tai sieniä poimii haghahhaaa.ja pottuja kuokkii haghahhaaa

    Äänestä

  • yhistys kirjoitti:

    onks joku ni köyhä että marjoja tai sieniä poimii haghahhaaa.ja pottuja kuokkii haghahhaaa

    taijat puhua itestä!!

    Äänestä

Nyt saa korvasienistä 42 euroa kilolta mutta ne pitää lähettää lentorahtina Italiaan.

Sieniä vaan on nyt vähän ja siksi hinta korkea.

Äänestä

Ostaako niitä jo joku Kuhmossa?

Äänestä

Romanescun kerjäjäiset ajaa Meseillä.Bemuilla ja Jageilla. Kumhon kerjäläiset Pyrkijöillä Monarkeilla ja parhaiten kerjääjät 25v, kaukoitä-riisikasseilla.

Äänestä

tänään tuli 3 60 litran saavia sieniä.

Äänestä

kannatta käydä pulloja keräämässä Syväjärveltä. eivät toki ole kepulaisten poikain jäliltä ku lehessä uskollettiin kirjottaa.

Äänestä
  • Minä en teitä Kuhmolaisia ymmärrä sellaisessa asiassa, kun se puolue vedetään esiin vaikka saunan lämmityksessä. Mitä sillä on merkitystä?

    Äänestä

Kadehtivat humalaisia

Äänestä

Älkää missään tapauksessa kerätkö ja syökö korvasieniä itse..Niistä jo keittäessä haihtuu myrkkyhajuja elimistöön. Tietysti voitte kerätä ja myydä tuoreena pääkaupunkiseudun herroille hyvänä herkkuna korkeaan hintaan. Itse ei niitä ei pidä keittämään ja syömään.
Tietäkää tämä.Kokemusta on monen sairastumisesta syöpään juuri korvasienten vuoski.

Äänestä
  • Missä noin on todettu??:))

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mie vaan kirjoitti:

Mikä mahtaa olla korvasienien hinta tänä vuonna? Ja ostaako Villiaromi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu