Muistaako kukaan tai onko joku matkustanut..Pääseekö Bergamon lentokentältä suoraan bussilla Leccoon?? Muistelen Orio al Serion lentokentällä käyneenä, että vieressä olisi ollut bussi jossa luki Lecco. Mutta en ole asiasta varma. Tiedän kyllä että Bergamosta pääsee junalla kätevästi Leccoon, mutta mikäli lentokentältä pääsisi bussilla Leccoon valisimme nyt sen vaihtoehdon.. Lentokentän bussiaikatauluissa lukee kyllä Como-järvi, mutta meneekö bussi juuri Leccoon?
Bergamon lentokentältä Leccoon?
Raggio di sole
3521
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ei sitä Comon yhteyttä ole enää, on päättynyt jo vuonna 2010. Olisit helposti löytänyt tämän tiedon klikkaamalla bussiyhtiön linkkiä (tosin tuo ilmoitetaan siellä Italiaksi). Italiankielisellä lentokentän sivulla ei tuota yhteyttä ole enää edes luettelossa.
http://www.sacbo.it/Editorial/newsCategoryViewProcess.jsp?editorialID=2658¤tMenu=2175 yhteys Comoon bussilla kyllä näkyy lentokentän sivuilla edelleen
Niin näkyy englanninkielisellä sivulla, italialaisella sivulla ei. JA kuten jo totesin klikkaamalla tuolla englanninkielisellä sivulla olevaa ASF Autolinee-bussiyhtiön linkkiä aukeaa sivu jossa sanotaan "il servizio è terminato il 30 settembre 2010" ELI palvelu on päättynyt 30. syyskuuta 2010.
JOKO MENI PERILLE? Tietysti jos ei edes suomenkielen sisälukutaito ole hallussa niin on varmaan turhaa olettaa että ymmärtäisi käyttää nettiä muuta kuin ns. "paskanjauhamiseen" joka näyttää olevan suomalaisilla valitettavan yleistä. Varmaan olisi viisainta pysyä tuolla tasolla ihan kotona. Addio.