Peli hukassa taas

Taas hukassa peli

Taas pitää kysellä jos joku tietäis mistä pelistä oli kyse. Tää peli oli sille ekalle nintendolle(eli nesille). Ja oli sivustapäin kuvattu. Muistan pelistä tosi vähän joten tuskin kukaan tunnistaa, mut kokeillaan. Kentissä piti edetä ylöspäin jonkinlaisen narun avulla, jonka pelihahmo laukaisi. Tätä narua ei pystynyt laittamaan suoraan ylöspäin, joten jos halus vasemmalle pitä mennä oikealle ja laukaista se sieltä, ja toistepäin.
En ole ihan varma oliko pelissä vihollisia, jotenkin on semmonen muistikuva et olis ollu ja niitä pystyi vaan välttelemään, mutta voi olla et sekoitan johonkin toiseen peliin.
Jotenkin ois mielessä et peli oli ns. juhlateemainen, et taustakuvassa ois jossain kentissä olli serpentiiniä tms, tai ehkä se ns. naru oli serpentiiniä?
Pelihahmona oli ihminen.
Muistan pelin musiikin selvästi mut siitä ei ole apua kun sitä en oikeen pysty kirjoittamaan(tai soittamaan millään ja sit linkkaamaan videota siitä, en osaa soittaa sitten yhtään).
Pelissä muistaakseni pysty pelaamaan kaksinpeliä(en oo ihan varma, mut kaverin kaa pelasin niin kai pysty ellei sit vuoroteltu), mut ei tietty samaan aikaan ruudulla vaan erikseen.
Ihan ylhäällä tais aina olla ovi tms josta kenttä loppui?
Peli ei oo mikään rainbow islands tai rainbow lands tms.

3

116

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dgh

      Circus charlie ? ei varmaan

      • Eii

        Ei oo tuo peli.


    • Vastaan itselleni =P

      Eli kyseessä oli Streemerz ja se on sellasella kasetilla ku Action 52.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      150
      1819
    2. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1691
    3. Joensuun (kaupungin) kiusaamisongelma

      Syrjitään, savustetaan ulos ja kiusataan. Pieneen piiriin ei kaikki mahdu. Tehdään elämästä mahdotonta, jolloin ainoa va
      Joensuu
      32
      1331
    4. Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa

      Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu
      Ikävä
      194
      1177
    5. Olen levoton takiasi

      Enkä saa itseäni rauhoittumaan
      Ikävä
      92
      1151
    6. Archie ja Iida ero.

      Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      76
      1046
    7. Evoluutioteoria on varmuudella väärin - monet tutkijat irtisaunoutuvat siitä

      Tutkimuksissa on löytynyt paljon näyttöä siitä, ettei evoluutioteoria ole totta. Monet tutkijat kuitenkin vielä kannatta
      352
      974
    8. Lakkaa haaveilemasta.

      Oon löytänyt uuden naisen. mieheltä. tutulle. Naiselle.
      Ikävä
      62
      849
    9. Älä stressaa. Rakastan sua

      Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
      Ikävä
      49
      811
    10. Ois kiva nähdä

      Ja viettää Iltoja sun kanssa
      Ikävä
      50
      806
    Aihe