Sitä nyt yritetään varmaankin saada muka " pehmeämpään " suuntaan
Mutta tuloksetta. Aina sössinyt asiansa ja se pirullinen luonne. Yksi vanhempi
rouva ( joka ei nyt seuraa s 24 sivuja eikä seiskoja ) sanoi ihan spontaanisti
onpa siinä julman näköinen nainen kun näytin maran kuvaa.
Mutta tuloksetta. Aina sössinyt asiansa ja se pirullinen luonne. Yksi vanhempi
rouva ( joka ei nyt seuraa s 24 sivuja eikä seiskoja ) sanoi ihan spontaanisti
onpa siinä julman näköinen nainen kun näytin maran kuvaa.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Julman näköinen.
Samaa mieltä tosta ei saa tekemälläkään EDES miellyttävän näköistä
puhumattakaan kaunista.
Kamala Kamalat tavat ja kamalaa kaikki mikä Mursuun liittyy.
Mikäs te olette Martinaa haukkumaan? Mitenköhän äitinne ovat teidät kasvattaneet? Ei ole ilmeisesti opetettu, että toisten ulkonäköä ei haukuta! Se on todellla törppömäistä käytöstä. Mutta törppöjähän te todella olettekin!!
NIINKÖ
mitä se sulle kuuluu minkä näköinen joku on, meitä on joka lähtöön kun katsot tossa tunnin mannereheimintiellä porukkaa, ihan joka sorttii.
vaikka olisi miss maailma yks syöpä tai onnettomuus niin kaik on mennyttä.
Vosit olla pikkusen syvällisempi ja ihmisenä korkeatasoisempi.
Mene alastomana peilin eteen ,pane spotit päälle halogeenit, tsiikaa jalkovälis, sitten ede takaa ittes, niin mitäs sanot.
Kadehan sä oot,muuten sun ei tarvitsit noin hukkumalla kommentoida tavallaan ihmistä joka ei kuulu millään tavalla sun elämääsi, kierrä kaukaa ja älä katso kuvia, ohjelmia, lue hänen blogejaan jne. luulen että et silloin törmää häneen( mikä todennäköisyys kadulla).
Ei normaali ihminen kommentoi toisten ulkonäköä. varsinkaan jos on sinut elämän ja itsensä kanssa.
Kuitennkaan susta ei ole sanomaan mitään päin naama haukku kohteelle jos törmäät hänen, ja niin sanotko mitään muillekaan, napureilles, tuntemillesi ihmisille kun löydät heistä jotain mistä et pidä.
Mene hoitoon.
Ja taas välilyönti ennen pilkkua, kukas se siellä kilahti hukkumalla :)))???
TÄYSIN samanlaiset kirjoitusvirheet pisti kyllä kieltämättä silmään...
Kyllä Martinan pitäisi sinne jalkoväliinsä kurkistaa, että onko naisen vai miehen vehkeet. Hänhän on transsumman näköinen kuin transsu itse.
Onko se taas siideri anne:
mene itse hoitoon ja ensin katkaisuun.
MartinaFanit ja sidukka kommentoivat näin:
"Mikäs te olette Martinaa haukkumaan? Mitenköhän äitinne ovat teidät kasvattaneet? Ei ole ilmeisesti opetettu, että toisten ulkonäköä ei haukuta! Se on todellla törppömäistä käytöstä. Mutta törppöjähän te todella olettekin!!"
ja
"Ei normaali ihminen kommentoi toisten ulkonäköä. varsinkaan jos on sinut elämän ja itsensä kanssa."
Tässäpä teille linkki:
Martina haukkui rumaksi läskiksi!
Martina Aitolehti itketti ex-missi Noora Hautakangasta Buenos Airesin yössä, kertoo 7 päivää -lehti.
- Martina käytti todella ilkeitä sanoja ulkonäöstäni ja antoi ymmärtää, etten ole ihminen hänen makuunsa, viime vuoden Miss Suomi Noora Hautakangas avautuu 7 päivää -lehdelle.
Seiskan mukaan Martina Aitolehti solvasi Hautakangasta rankan kuvauspäivän päätteeksi Buenos Airesissa, missä he olivat osallistumassa Suomen Pelkokerroin -ohjelman kuvauksiin.
- Istuimme muiden kisailijoiden ja tuotantotiimin kanssa illallispöydässä, ja Martina avasi yleisesti keskustelun kauneuskilpailuista. Hän moitti Miss Suomi -kilpailua ja puhui myös siitä, kuinka missit alkavat lihoa voittonsa jälkeen ja heistä tulee kauheita läskejä. Jossain vaiheessa huomasin, että hän puhuu minusta, Hautakangas kertoo Seiskalle.
Nimittely oli niin rankkaa, että Hautakangas purskahti itkuun ja poistui pöydästä kesken vierailun.
- Koko tilanne tuli ihan puskasta. En tiedä, miksi Martina minua haukkui. Hänen käytöksensä oli aivan älytöntä ja lapsellista, Hautakangas suomii.
Hautakangas myöntää kutsuneensa selkkauksen aikana Aitolehteä itsekin "vähemmän mairittelevaan" sävyyn.
- Sovimme riidan myöhemmin Suomessa ja pyysimme puolin ja toisin anteeksi. En halua muistella enää koko juttua, Hautakangas parahtaa.
http://www.iltalehti.fi/viihde/200810028361028_vi.shtml
Eli mitäs te sanoittekaan? "Se on todellla törppömäistä käytöstä." ja "Ei normaali ihminen kommentoi toisten ulkonäköä. varsinkaan jos on sinut elämän ja itsensä kanssa."
Tässä lisää:
http://www.hymy.fi/tasta-puhutaan/ai-jai-jai-tamanko-takia-martina-aitolehti-ivasi-miss-plastic-finalisteja
"Ai-jai-jai, tämänkö takia Martina Aitolehti ivasi Miss Plastic -finalisteja!?
Eilen Voice uutisoi kohujulkkis Martina Aitolehden ivailleen syyskussa ensimmäistä kertaa järjestettävän Miss Plastic Finland -kilpailun osanottajatasoa.
-Ystäväni soitti ja kehotti katsomaan finalistien kuvat. Nauroin itseni kuoliaaksi sen jälkeen, koin pientä myötähäpeää heidän puolestaan, Martina luonnehti Voicelle.
Neitokaisten ulkonäössä ei ole tavallisen pulliaisen silmin juurikaan pullikoitavaa. Syy taitaakin löytyä vanhan sadun opetuksesta: Happamia, sanoi kettu pihlajanmarjoista.
Yksi ”muovimissikisan” organisaattoreista kun on kohumalli Anne-Mari Berg, jonka kanssa käymästään oikeustaistelusta Martinalle napsahti lähestymiskielto marraskuussa kaksi vuotta sitten.
Anne-Mari BergPlastic-missikisassa kilpailee myös Hymyn elokuun numerossa palkkioriidastaan Aitolehden kanssa avautuva Pia Sarkkinen. Sarkkinen vaatii Aitolehteä maksamaan jo puolitoista vuotta sitten syntyneet palkkarästit."
Palkkioriidasta:
http://www.hymy.fi/tasta-puhutaan/tyontekija-hurjana-maksa-palkkani-martina-aitolehti
No, sidukka ja MartinaFani, oletteko vielä samaa mieltä?
Eihän he ressut pysty vastaamaan. Tossa tuli rehellistä juttua mursusta ja
sidukasta.
No eihän ne voi tohon enää mitään sanoa kun mara ite on haukkunu niin paskaks niin monen mimmin ulkonäön. Heh,heh... Jos alkais linkkejä laittelee ni menis koko yö ja mulla on parempaakin tekemistä. On niitä sen verran paljon, että toi hölmö "MartinaFani" menis aika hiljaseks...
Älä valehtele. Martina on hyvin kasvatettu eikä hauku ketään. Levittelette täällä valelinkkejä, törpöt!
MartinaFani. Jos sä et ois välillä niin aidosti kiivastunut ja maaninen, uskoisin että olet trolli. Ootko sä?
Trolli se on. Jos oikeesti tollanen, niin olishan se jo hoidossa. ;)
MARTINA HYVIN KASVATETTU!?
-petti aviomiestään samalla ollen pienen vauvan äiti
-oli huumeista epäiltynä
-pahoinpitelytuomio
-kiroilee ja sikailee taukoamatta
-valehtelee minkä kerkiää
-ei omaa mitää tapoja, pöytätavat hirveät, ei osaa kätellä, ei tervehtiä, ei jutella normaalisti
-lapsensa hoitaa pääasiassa lapsen isä Esko
-ei tee töitä
-jättää röyhkeästi tuosta vaan laskut maksamatta
-kierii ulosottoveloissa
LISTA ON LOPUTON.
onko mikään ihme että kilahtelee? lähestytäänpä tätä keissiä analyyttisesti:
Parasta ennen -päiväys lähestyy kovaa vauhtia ellei ole jo takanapäin. Väärää hevosta veikattu monta kertaa, elättäjää ei ole löytynyt ja todennäköisyys löytyä pienenee koko ajan (kts. ensimmäinen kohta). Perse auki kuin tuuran putki, ulosotossa normi-ihmisen vuositulot bruttona ja vähän päälle. Ei osaa mitään mistä kukaan mitään maksaisi. Persoonallisuushäiriö, arvelen. Päässyt otsikoihin varmimmin pettämällä jotakuta, jonkun kanssa. Bloggailee roskalehdissä ja myynyt jo kaiken mitä myytävissä on.
Kaiken kaikkiaan, en sanoisi että ennuste on kovin hyvä. Ja näkyy päälle, käytöksessäkin.
Mä sitten tykkäisin jos sidukka annekin saisi oman blogin on sen verran
hölmöä sukua.