rekkaturmasta... entäs jos?

tästä enon onnettomuudesta, jos rekka olisikin tullut sivutieltä, kolmion takaa henkilöauton eteen? kenen vika se olisi??? taas rekkakuskin vika???

vaikka rekka olisi ajanut ylinopeutta, kyllä sieltä kolmiontakaa tulevan pitää väistää??
3165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Niitähän sattuu viikottain. Osassa ha kuski pystyy väistämään ja osassa ei. Viimeisin Hämeenkyrössä tukkirekka ja oli tullut ja ha ajoi peräkärryn ali ... henki pois. Julli saanee 20 päiväsakkoa eli 360€.

Äänestä
  • niin, eikä kukaan kyseenalaista ajoiko ha mahdollisesti ylinopeutta???

    Äänestä

Ei sitä kukaan kyseenalaista mitä ha kuski teki..eikös se ole aivan sama? Rekkakuskit syytteeseen vaikka mikä olis tilanne...se tuntuu olevan maan tapa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mun mielipide kirjoitti:

tästä enon onnettomuudesta, jos rekka olisikin tullut sivutieltä, kolmion takaa henkilöauton eteen? kenen vika se olisi??? taas rekkakuskin vika???

vaikka rekka olisi ajanut ylinopeutta, kyllä sieltä kolmiontakaa tulevan pitää väistää??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu