Martina eilen GYYLISSÄ sekä PERHE ilta

Nonniin, Gyylin Inka&Viivi ovat olleet 2vko:a LOMAILEMASSA Miamissa jonne lähtivät just kun Martina palasi Stefun kans Dubaista joten välien riikkoontuminen heidän kans todistettiin täten vääräksi vaikka sitä täällä kovin taas toitotettiin/toivottiin!
Että ei siinä sen kummempaa ollut.
Eli Martina ripsihuollossa, Victorian&mummin kans tähtitorninmäellä sekä ostoksilla; pari ihanan kesäistä tunikaa itäkeskuksesta:)
Ja illalla sitten KOKO JENGIN kanssa rento ilta mm. euroviisuja katsellen...
Eli loppu hyvin, kaikki hyvin ja eikun mekin nauttimaan kesästä....!!
15569
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

KOKO JENGI = Matrina, mummi ja Victoria

Äänestä
  • Useissa valokuvissa Martinan lapsella on huulipunaa, eiköhän meikkaaminen ole aloitettu aivan liian aikaisin?.
    Muutenkin kalpea lapsi, niin punaiset huulet näyttävät omituisilta.

    Äänestä

Ihanko luit Martan blogista tämän tarinan? Marttahan kirjoittelee sinne mitä vaan, ja joku houkka vielä uskoo niihin. :D

Äänestä

Jospa sillä kakara stefulla olis sit edes sen verran älliä, että tulis sen ainoa kerran julkisuuteen maran suhteen ja joko kieltäisi tai myöntäisi suhteen.Ei tarttis enään kenenkään spekuloida

Äänestä
  • Jospa eläisitte omaa elämäänne ja antaisitte toistenkin elää, siis miksi arvostella toisten ihmisten elämänvaiheita, jokaisella meistä on omat kuviot, hyvässä ja pahassa.
    Vanha sananlasku sanoo, että pengo ja hoida ensin oma tunkiosi, ennenkuin siirryt naapurin kompostiin.

    Äänestä

  • marjakakku kirjoitti:

    Jospa eläisitte omaa elämäänne ja antaisitte toistenkin elää, siis miksi arvostella toisten ihmisten elämänvaiheita, jokaisella meistä on omat kuviot, hyvässä ja pahassa.
    Vanha sananlasku sanoo, että pengo ja hoida ensin oma tunkiosi, ennenkuin siirryt naapurin kompostiin.

    Mä luin ton vahingossa "miksi arvostella toisten ihmisten emävalheita". :D

    Äänestä

Hmmh, mietitääs nyt vähäsen....ekaks Martina "huijasi" olevansa raskaana= olikin totta.
Sitten Martina&Stefu "erosi"= edelleen ovat yhdessä.
Sit tuli tää Gyylin&Martinan välien "rikkoontuminen"= pieleen meni sekin, kyseessä oli lomamatka.
Yms.Yms.
Ja nyt yritetään vääntää vieläkin väkisin eroa...:D
Siis hohhoijakkaa, huvittavaa:)
Mitäkähän seuraavaksi?
Jäämme odottelemaan! ;)

Äänestä
  • Juuri näin! :-D Tässä ne kiteytyy kaikki faktat ja fiktiot

    Äänestä

joku mileipuoli on jotenkin jäänyt jahtamaan martinaa, pitäisi martinan asianomistajana tehdä tutkintapyyntö poliisille. On mennyt ihan sairaasksi, tuo tyyppi ei ole normaali ja siihen pitää puuttua.
Joku ihminen on hänelle ventovieras ja tätä jahtaa sitten.
Kirjoittelee asioita jotka täyttäisivät kunnianloukkausmerkistön.
Myös hoidollisesti tämä ihminen tarvitsisi hoitoa, ei ymmärrä sitä itse. Tuolaisia pyörii keskuudessamme, missä on mennyt vikaan, ei ole ihme että naapurustot yms työpaikat voi huonosti kun on tuollaisia seassa.
Eikä hän ymmärrä että oman huluutensa hän paljastaa, joka on toki hyvä, että osaamme varoa tietty. Mutta paljastaa oman tyhmyytensäkin.

Neuvo; älä lue, älä katso mitään hnekilöstä jota inhoat, kierrä kauka. Ei normi kirjoittele muista tuollain haukkumalla ja arvostelemalla. Asiatasoinen kritiikki on eri asia.
Eikä lietso valöheita ja mujka juttuja joitka juuri hän tietää, sitten seuravana päivönä palajstuu että oli väärässä.
Miltä itsestäs tuntuisi että joku laittaa edes osankan tasoisia juttuja sinusta liikkeelle.Räjähtäisit. Joten millä oikeudelle tet niin.
Rautoihin ja sitten lautoihin tuolaiset pitää laittaa.
Normi ei puuhastele tuntikausia jonkun julkkiksen kimpussa.
Meitä on joka lähtöön tällä maapallolla, on rikollisia, pedofiilejä ja ihan joka näköistä, joten miksi yksi martina kaivaa tätä tyyppiä näin paljoin. se kertoo puolestaan...

Äänestä
  • Huluutta on monenlaista, samoin valöheita. Älä kiihdy, tulee paljoin virheitä, se kertoo puolestaan kirjoittajan todellisen henkilöllisyyden :)))

    Äänestä

Tämä martinan pahimman vainoajan tunnistaa siitä, että hän käyttää aina nimityksiä "mara" , "viiksi-mara" tai "viiksi" ja martinan äidistä "siiderimummi" ja "siiderskä". yksi ainut helposti tunnistettava kirjoittaa käyttää näitä nimityksiä ja kirjoittaa muutenkin hyvin tunnistettavasti.

on tosin todella paljon ihmisiä, jotka eivät martinasta pidä tai jotka martinaa inhoaa, mutta kirjoittavat ehkä vähän älykkäämmin, kuin tämä "viiksimarahörhöilijä"

itsekin lukeudun niihin, jotka ei martinan elämäntyyliä arvosta ja pidän häntä turhiksena, joka ei ole onnistunut oikein missään. lisäksi hän vaikuttaa hyvin narsistiselta ja hieman aagressiiviselta. ei hyvä yhdistelmä ollenkaan. kiinnostava hän toki on, niinkuin tuksukin kaikessa koomisuudessaan. tuksu tosin osaa sentään kirjoittaa toisin kuin martina.

Äänestä

Iida sanoi asiat kyllä juuri niin kuin pitää ja tottahan ne ovat. Keksitään koko ajan jotain puuta heinää!

Äänestä

kävin kakalla

Äänestä
  • Good for you. Se olis oikea vitsi, jos oisit kirjoittanut kakilla. Kuka sitä venettä muuten ajaa jos ei Stefu muka ole kuvioissa?

    Äänestä

NIINKÖ

Äänestä

Kommentoi aloitusta


LoveRed kirjoitti:

Nonniin, Gyylin Inka&Viivi ovat olleet 2vko:a LOMAILEMASSA Miamissa jonne lähtivät just kun Martina palasi Stefun kans Dubaista joten välien riikkoontuminen heidän kans todistettiin täten vääräksi vaikka sitä täällä kovin taas toitotettiin/toivottiin!
Että ei siinä sen kummempaa ollut.
Eli Martina ripsihuollossa, Victorian&mummin kans tähtitorninmäellä sekä ostoksilla; pari ihanan kesäistä tunikaa itäkeskuksesta:)
Ja illalla sitten KOKO JENGIN kanssa rento ilta mm. euroviisuja katsellen...
Eli loppu hyvin, kaikki hyvin ja eikun mekin nauttimaan kesästä....!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu