jos ostaa asunnon eli tässä tapauksessa osakkeen sikahinnalla niin voinko paukutella henkseleitä lurkeille samassa rapussa ja olla ns omistusasuja ja olla nokkapystyssä ja kattoa olevansa mukamas parempi? eli onko isossa maailmassa asumismuodoilla ns. nokkimisjärjestystä? joku sanoi että lurkki ei pystys nokkimaan ku omaa napaansa? olisi 58m2 kaksio 225 000 e myynnissä eli ihan uusi, vuokra olis 1100ekk
nokkimisjärjestys?
mitä häh?
1371
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
terve! olet muuttamassa siis ensimmäiseen asuntoosi , onneksi olkoon! suosittelen rohkeasti OSTAMAAN ASUNNON! se on elämäsi tärkeimpiä hetkiä ja se kannattaa tehdä ehdottomasti. ostamalla säästät vuokran hinnan joka kuukausi, simppeliä? ja onhan se kiva kertoa tyttöystävättärelle että OMISTAT tämän asunnon, etkä hiljaa kuiskaten sanoa että olen vuokralla. tsemppiä :=)
Ei tuolla ole juurikaan merkitystä että onko joku esim. taloyhtiön hallituksen puheenjohtaja tai muuta... jos oikein vihastutat jonkun niin silloin poliisikin on avuton..
Aina löytyy joku sinua isompi joka nokkii velkamuulia pataan niin että leegot lentää katuun. Ei ole säälittävämpää ressukkaa kuin velkainen pälvikalju.
säälittävämpi on tuollainen jaskankirjoittaja jolla ei ole mitään oikeaa sanottavaa.
Kita kiinni juice.
Pälvikaljullinen vuokralaine on jo todella nolo tapaus...
Entä pälvikaljuinen velkamuuli joka maksaa myös vuokralaisten elämisen?
.
No et tietenkään voi paukutella,kun eihän sulla ole henkseleitä.
nokkimisjärjestys=
1. omistusasuja
2. asumisoikeusasuja
3. telttailijat
4. veneen alla-asujat
5. vuokralurkit/pummit
Jos sellainen on, se on kirjattu yhtiöjärjestykseen.
Tuollaiset pellet pitäisi viedä Hyvinkään keskustaan ammuttavaksi.
Vuokralukit ovat pahnan pohjalla vain vähän ennen asunnottomia.