Kertokaa jotain Mentonista siellä lomailleet !

matkakuumetta jo

Katselin Mentonin esittelyvideota ja näyttää ainakin tosi kauniilta paikalta. Suht rauhalliselta vaikuttaa myös. Meitin vain tässä ,että kannattaisiko juuri siellä lomailla lasten kanssa ,kun olemme 10 päivää reissussa. Nizzaa ja Antibesia olen myös miettinyt. Päivämatkoja ympäristöön voisi sitten tehdä ja vaikka italian puolellekin.
Mitä mieltä olette? Miten olette viihtyneet Mentonissa. Ovatko siellä muuten uimarannat ilmaisia?

3

313

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Monsieur Soleil

      Antibes kannattaa. Nizza on kaikessa hyvässä ja huonossa Rivieran kuningatar.

    • nurppu

      Menton on rauhallinen paikka. Rannat (hiekkaranta kiviranta) olivat ilmaisia ainakin silloin kun siellä olimme. Ajankohta oli kesäkuun puoliväli pari vuotta sitten. Joku pikkuinen huvipuistokin siellä oli. Taisi olla pikkulapsille tarkoitettu. Menton on kaunis paikka. Etenkin vanha kaupunki. Ja Mentonista on tosiaan helppo liikkua esim. junalla rivieraa molempiin suuntiin. Suosittelen!

    • qwerddi

      Menton on rauhallinen ja turvallinen paikka. Uimarantoja on 2, joista toinen on matala hiekkaranta. Rannat ovat ilmaisia. Ilmapiiri on kiireetön ja palvelu on joka paikassa miellyttävää. Lasten kanssa Menton on paljon mukavampi kuin Nizza, jossa kannattaa piipahtaa junalla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      35
      4403
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      55
      3035
    3. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      46
      2928
    4. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2723
    5. Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan

      Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.
      Maailman menoa
      340
      2661
    6. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      8
      2625
    7. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      38
      2299
    8. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      54
      2055
    9. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      4
      1764
    10. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      46
      1693
    Aihe