Rokotukset herättävät pahaa verta eikä syyttä.
varovaiseksi tullut
899
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Nyt on tulossa rokote, joka parantaa allergioita. Sinänsä hupaisa uutinen, että sillähän se lähtee millä on tullutkin.
http://www.iltalehti.fi/terveys/2012053115653569_tr.shtml
Vähän sama kuin vesirokkorokotteet, jotka aiheuttavat vyöruusua. Ongelmaan on tietenkin ratkaisu, nimittäin vyöruusurokotteet.
Jos päättelin oikein, vyöruusutikku ehkäisee vyöruusun sillä eholla että "saa" aiheuttaa jonkin toisen taudin sen sijasta. Ja sijaistaudin ehkäisyys sitten toki tulee taas jokin uusi tikku jne jne jne jne jne jne jne jne jne
Maalla asuminen olisi aika hyvä allergiarokote. Sormet paskassa ja mullassa välillä, varpain kurassa kahlaamassa, humuksisessa joessa uimassa, eläimiä taputtelemassa, heiniä pölistellessä ja kukkia haistellen...Siinä keho karaistuu. Toisin ku umpeen asvaltoidussa ja betonoidussa kaupunkissa Wowia pelaten ja kuollutta tehdasruokaa sekä kemikaalisia limpsoja syöden.
Et päättele oikein. Et kykene objektiiviseen päättelyyn rokottesiin kohdistuvan vainoharhasi takia.
Rokotetutkimukset tekevät kuukautiset hyvin kivuliaiksi.
http://portti.iltalehti.fi/keskustelu/showthread.php?p=11163821
Lisääköhän se syntyvyyttä? Pääseehän siinä katsos yheksistä menkoista eroon aina yhen raskauvven ajaksi.
Ne naiset päättäkin varmaan että ollaan sitten koko ajan raskaana ja näinhän taas syntyy THL:lle lisää potentiaalisisa testinukkeja! Ovela veto.
Jos yksi (rokotteet) pettää ja toinen jättää (e-koodipillerit), niin kolmas ystävä on (?).
Vaan muista: kyyneliisi on täysin viaton.
Siis tartu käteen kolmannen, hän ystäväsi on.
Ja muista tuskin kellään on mieli huoleton.
Ja kolmas jos on mennyt pois on vuoro neljännen.
Jos käännät selkäsi kolmannelle, ei neljäs tulekaan.
On paha olla yksinään, sen tulet tuntemaan.
On turha kostaa ja kaunaa kantaa, on turha valittaa.
Huomenna on paremmin, siis jaksa siihen asti.