Kaukosäädöt pikkukoneeseen

Mitens nuo kaasu ja vaihde saadaan pelittämään yhdestä kahvasta tuollaiselle 5 heppaiselle? Löytyykö kaupasta vakiosarjoja vai pitääkö viritellä?
3202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

tämä kiinostais itteäkin

Äänestä

Tuli juuri tapeltua hallintalaitteet vaihde ja rattiohjaus 15hv Suzukiin jossa ei ollut
kaukohallintalaite valmiutta samat konstit pätee 5 heppaseenkin, veneessä oli
mukana Yamahan hallintalaite jossa vaihde ja kaasuvaijeri jälkimmäistä ei pysy-
nyt hyödyntämään eli vaihdekahva irti ja vaijeri tuen kautta suoraan siirtäjään.

Ja ohjausvaijeri kiinni kantokahvaan joko poraamalla reikä keskelle tai klemmari,
kaasuttelu sujuu hyvin kahvasta ja jos ei yllä niin pätkä muovi tai alumiiniputkea.

Äänestä
  • en kyllä noin vaikeasti lähtisi tekemään. ei tässä nyt mitään nasan rakettia kehitellä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rattikirppu kirjoitti:

Mitens nuo kaasu ja vaihde saadaan pelittämään yhdestä kahvasta tuollaiselle 5 heppaiselle? Löytyykö kaupasta vakiosarjoja vai pitääkö viritellä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu