Jälleen kerran ei kaupungin ei Naantalin matkailun sivuilla ole riviäkään kesän avajaistapahtumasta eli presidenttiparin saapumisesta.
Lienevätkö olevan edes tulossa? Ja jos niin milloin?
Mielestäni varsin heikkoa palvelua ja tiedottamista !
Lienevätkö olevan edes tulossa? Ja jos niin milloin?
Mielestäni varsin heikkoa palvelua ja tiedottamista !
Vastaukset 16
Vanhimmat
Viime vuonna Haloska miehineen saapui 11.6. ja samaisena iltana olivat myös kirkossa kuuntelemassa musiikkia.
Eiköhän Niinistö nuorikkoineen saavu suunilleen samoihin aikoihin, parin viikon päästä.
Jo vaan, hieno homma. Siispa silloin, siis milloin pressaa tervehtimään..
Jos vierailet usein Kultarannan liepeillä, voit jopa kuulla, kun Jenni vetäisee kurtustaan sulosoinnut.
ps. Kurttu on haitari.
ps. tuo tarkennus oli tosiaan paikallaan...
Tulossa 16.6. illalla. Tiedote www.presidentti.fi sivuilla.
Kokoomuksen valitsema kaupunginjohtaja on tyytyväinen kokoomuslaisesta presidentistä 56 vuoteen.
Meille on hyötyä kunnallisvaaleissa jonkin verran. SDPn imagohyöty meni ohi.
Naantallin Kokoomus -järjestöjen jäsenet tekivät valtavasti vaalityötä Niinistön puolesta pääsemiseksi tasavaltamme presidentiksi. Mieleeni tulee esimerkiksi Tuhkamarkkinat ankarissa sääoloissa.
Nyt tasavallan presidentillä on mainio tilaisuus osoittaa kiitollisuutta. Kokoomus järjestää kesällä tilaisuuden, jossa Niinistö ja rouva Haukio puhuvat.
Ohjelma voisi olla, että presidenttipari saapuu nimikkolaivalla Kultarannasta Ukko Pekan laiturille. Seremonioiden ja musiikin lomasssa kaikki kunnallisvaaliehdokkat esiintyvät minuutin verran. Sopivissa väleissä Niinistö ja rouva Haukio puhuvat valtakunnan asioista ja muuta mielenkiintoista.
Vaikuttaa puoluejärjestö olevan kesäterässä. En ole havainnut mitään aktiviteettia kesällä.
Kunnallisvaalit lähestyvät Kesä Terävauhdillla.
Niinistöllä on aikaa poiketa Kokkolassa ja Seinäjoen tyhjänpäiväisissä tangokisoissa mutta miestä ei näy Naantalin aktiviteeteissa paitsi yhdessä musiikkijuhlan konsertissa.
Unikeon päivänä Kokoomuksen vaaliteltassa on paras mahdollinen tutustumispaikka naantalilaisiin.
Unikeonpäivän teltassa ovat herratben Zyckowicz Helsingistä jaPertti HemmiläHalikosta eli salosta.
Missä ovat kesänaantalilaiset Sauli Niinistö ja rouvansa koiran kanssa ? Miksi ei ole muistettu kutsua edes tunniksi ? Vielä tosin ehtii.
Löytyykö saapumistietoa tälle vuodelle 2013, sitä odotellaan :)
Katso presidentti.fi. Sieltä sen ainakin aikanaan löytää presidentin viikko-ohjelmasta, kun se on tiedossa.
Presidenttipari saapuu 8.6.2013 klo 18.30 Killan laituriin ja jatkavat sieltä kirkkoon "Naantali soi"-konserttiin.
Niinistöt voisivat ryhdistäytyä tänä kesänä.
Molemmat voisivat pitää puheen Kaivohuoneen luona tai muussa valitsemassaan paikassa ja aikana.
Kansalaiset haluavat kuulla presidenttiparin viisaita ajatuksia.
Kokoomus on kesäperjantaisin klo 10-11 torilla. Siinä on oiva ja vilkas paikka. Järjestelyjäkään ei tarvita rikseen..