tasan ei käy onnenlahjat

naikkonen86

Miten niin vituksi voi asiat mennä että jätetään toisen naisen takia. Sitten exä tekee paljon lapsia ja menee naimisiin ja minä jään yksin, vaikka halusin aivan samoja asioita. Kaikki mitä sä halusit annetaan jollekkin toiselle :( Ja sitten sä oot yksin. Tosi reilua.

2

378

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ValitsijaIsukki

      Sä et ollut niin kiinnostava miehesi mielestä. Mies katsoi itselleen laatunaisen jonka todella haluaa itselleen. Miehesi ei ainakaan ole missään säälisuhteessa "kenen tahansa kanssa". Hän olis voinut valita sun ja sen toisen naisen väliltä, ja mies todella tiesi mitä valitsi.

      Te naiset olette niin nirsoja treffipalstoilla ja chateissa ja ravintoloissa. Ei kelpaa kuin tosikomee mies, mutta kumminkin haksahdatte huonoihiin miehiin.

      Miehillä voi aluksi olla vaikeaa saada ketään kumppania, mutta sitten kun ajatellaan perheenperustamista ja vakiintumista, ni kyllä sen naisen pitää todella olla kova juttu. Varsinkin jso on vaihtoehtoja, ni lapset tehdään sen parhaimman vaihtoehdon kaa.

      Muut naiset jää ulos ..... niinkuin sinä jäit

      Opi je kestä totuus, tai älä opi ja kiellä totuus...

      • Avrilia

        Välillä tämä laatunainen on käsitteenä häilyvä.

        esim. tällä on jo pari, kolme lasta entuudestaan eri miesten kanssa, joista osa saattaa olla jopa tämän pettäjämiehen sukulaisen kanssa hankittuja. Joskun on jopa käynyt niin, että yksi näistä lapsista on pettäjämiehen kummipoika.. :D Laatunainen ei ole myöskään käynyt kouluaan loppuun, miksi olisikaan kun on ollut koko ajan raskaana, ei silloin kerkeä opinahjoon.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      86
      4660
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3847
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      187
      3686
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      69
      2098
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1298
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1172
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      149
      1117
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      51
      1024
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      914
    Aihe