tasan ei käy onnenlahjat

naikkonen86

Miten niin vituksi voi asiat mennä että jätetään toisen naisen takia. Sitten exä tekee paljon lapsia ja menee naimisiin ja minä jään yksin, vaikka halusin aivan samoja asioita. Kaikki mitä sä halusit annetaan jollekkin toiselle :( Ja sitten sä oot yksin. Tosi reilua.

2

349

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ValitsijaIsukki

      Sä et ollut niin kiinnostava miehesi mielestä. Mies katsoi itselleen laatunaisen jonka todella haluaa itselleen. Miehesi ei ainakaan ole missään säälisuhteessa "kenen tahansa kanssa". Hän olis voinut valita sun ja sen toisen naisen väliltä, ja mies todella tiesi mitä valitsi.

      Te naiset olette niin nirsoja treffipalstoilla ja chateissa ja ravintoloissa. Ei kelpaa kuin tosikomee mies, mutta kumminkin haksahdatte huonoihiin miehiin.

      Miehillä voi aluksi olla vaikeaa saada ketään kumppania, mutta sitten kun ajatellaan perheenperustamista ja vakiintumista, ni kyllä sen naisen pitää todella olla kova juttu. Varsinkin jso on vaihtoehtoja, ni lapset tehdään sen parhaimman vaihtoehdon kaa.

      Muut naiset jää ulos ..... niinkuin sinä jäit

      Opi je kestä totuus, tai älä opi ja kiellä totuus...

      • Avrilia

        Välillä tämä laatunainen on käsitteenä häilyvä.

        esim. tällä on jo pari, kolme lasta entuudestaan eri miesten kanssa, joista osa saattaa olla jopa tämän pettäjämiehen sukulaisen kanssa hankittuja. Joskun on jopa käynyt niin, että yksi näistä lapsista on pettäjämiehen kummipoika.. :D Laatunainen ei ole myöskään käynyt kouluaan loppuun, miksi olisikaan kun on ollut koko ajan raskaana, ei silloin kerkeä opinahjoon.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä ikävöit?

      Tuntomerkkejä jos täällä oikeat kohtaavat❤️
      Ikävä
      141
      3132
    2. Juniorivalmennus Jokereissa..

      Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau
      Nuorten jääkiekko
      58
      2492
    3. Ammuskelua taas

      Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.
      Kokkola
      29
      1979
    4. Et saa mua ikinä

      Oma vikasi. Naiselta.
      Ikävä
      130
      1647
    5. Päivämääriä

      Minä päivämääränä näit kaivattusi viimeksi?
      Ikävä
      75
      1464
    6. Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?

      Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?
      Ikävä
      76
      1415
    7. Introverttinä osastolla

      Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s
      364
      1408
    8. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      1105
    9. VIELÄKIN NAURATTAA

      Seurustelua haluais. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      90
      1059
    10. 135
      1037
    Aihe