"Yleisin ärsytyksen aihe on lemmikkieläinten pitämä meteli, jatkuva ruohonleikkurin hurina tai koko kesän kestävät grillibileet."
Pystykoira ja weber hakkaa häiriköinnissä kirkkaasti pienen parvekegrillin näemmä.
"Entiset naapurimme viettävät kaiken vapaa-aikansa pihassa ryypiskellen ja kovaäänisesti tapellen. Ennen muuttoa kyseiseen asuntoon, olimme iloinneet siitä, että lasten kanssa voi viettää aikaa pihalla. Naapureiden törkeän kielenkäytön takia lasten kanssa pystyi olemaan pihalla vain viileällä tai sateisella säällä, A kertoo"
Kuka palstan keisareista tuntee piston sydämessään, tuliko ajettua lapisperhe takaisin rivariin?
Tuossa linkki koko juttuun:
http://www.iltalehti.fi/piha/2012052815631957_ph.shtml
Ei ole helppoa naapurilla
5
92
Vastaukset
- höpö, höpö
Puhe on asunnoista, ts rivareita, ei OK.
- hahhahhahhaa
Jos on rivareita niin onko se mielestäsi sitten niin että kun se jallun käyttöä hallitsematon alkoholisti ottaa ikivelan ja muuttaa ok-taloon muuttuu se sitten kertaheitolla miellyttäväkäytöksiseksi herrasmieheksi jonka grilli-illat ovat musiikkia naapuria korville? Tuskinpa vaan, sama meno jatkuu ok:ssa ja änkyrä kännipäissään haastaa riitaa piukkiksen ja pystiksen kanssa, kukaan ei ole enää vuosiin tullut kylään kun tietävät sen käytöstavat, loppuillasta muuli sammuu hirveän mölinän kera ruusupuskaan.
Kyllä se okt on asunto siinä kuin rivitalo- tai kerrostalohuoneistokin!
Muutenkin koko lehtijuttu oli asiallisesti kirjoitettu, toisaalta tältä palstalta ei löydy yhtään ainoaa oikeasti omakotitalossa asuvaa kirjoittajaa.
- Luki.
Uskokaa tai älkää,jos ok talot sijaitsevat liian lähellä toisiaan niin voi kilin v.ittu.
Lukin silmissä ne siintävät arvottomiksi tönöiksi,esim jos naapuriin on vaivaiset 20-30metriä
Ei ole mitään järkeä ostaa ok-taloa jos seinät on liian lähellä,kyllä sitä pitää saada karjasta v.tun muulit ja naapuri setä ei kunnolla saisi selvää.
Yhtä helvettiä on nurmikon ajo p,erkele,siinä katot töllöö kenties tai olet asuntojen hintojen palstalla ja muuli ajelee jurrissa naapurissa nurmikkoa huh.
Ja onhan se kauheaa jos naapurissa asuu m.ulkku.Muulit on itse kertoneet elintapansa ja ne kyylää toisa naapureita.
Ei pidä ostaa ok-taloa liian läheltä toista, paitsi helsingissä poikkeus ne ei kyttää niin toista kuin maalaismuuli.
Olen niin monesti ollut kylässä jossain ja naapuri juopottelee,eräskin ja tunnen muutti pois sen takia kun naapurissa asui m.ulkku juoppo olevinaan paremmista piireistä,kyseesä oli ilkeä akka joka viini mukin kanssa ravasi joka ilta paskaa puhumaan.
Alkoholi pitäisi kieltää kaikilta velkapelleiltä.suursakon kera.
Muutenkaan en suosittele alkoholia oikeastaan kenellekkään.Koska harvalla on älyä ottaa kohtuuden rajoissa.
Rajan tietää siitä että ei tee sellaista mitä ei tekisi selvinpäin. - bobobobob
Kyllä ok-asumisessa on omat vaikeutensa siinäkin. Naapurin mopopoika saattaa vetää kylän raittia niin kovaa sladia, että hiekat pöllyävät keisarin grilliin, tai sitten vielä pahempaa:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10685117
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1465621Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella314022Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan03500No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452500Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan
Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv442332Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv312198- 242043
- 431895
Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h231893- 111814