http://www.kuhmolainen.fi/Uutiset/1194718899634/artikkeli/frisbeegolfrata suunnitteilla kuhmoon.html
Tässä lupaillaan.
Joko tehdään frisbeegolf rataa kuhmoon
30
659
Vastaukset
- landet
Tuskin juntit täällä osaa pelatakkaan tätä.
- Tipaksen fiksut
Joko siellä autonkaaduntapaikalla on vapaita parkkipaikkoja,että Kuhmon fiksut voi vastata ettei turhaan tultaisi Tipakselta asti.
- puolikaspallo
Niin vuan kun tulee niitä "ei niin juntteja" sieltä etelästä niin niillehän pitää olla sellaiset pelipaikat jotta niihen aika kulluu frispiigolffie pelaamalla, kyllä semmonen on rakennettu vuan se on vain yhessä paekassa missä voe pelata sitä sillon tällön kun sattuut olemaan siellä ja sillä peällä ja on hyvvie kaverija paekalla myös.
- saletisti natsaa
Rahat loppu kuhmossa,ei voi rakentaa rataa.
- PaikallislehtiHEHHEH
Kuhmolainen rakensi Golfkeskuksen Tönölään muuan vuosi sitten.
- nuku hyvin
PaikallislehtiHEHHEH kirjoitti:
Kuhmolainen rakensi Golfkeskuksen Tönölään muuan vuosi sitten.
Rakensiko frisbeegolf radat,taisit unta nähdä.
- Haukottaa
nuku hyvin kirjoitti:
Rakensiko frisbeegolf radat,taisit unta nähdä.
Röksäpojut
- pieprettää
Kuhmo köyhä ja siksi jää.
- Tuovi80
Kalevalakylästä piti tulla miljardi_bisnes Kuhmoon...
- seppä alvarinen
Kalevalakylästä piti tulla vaikka ja mitä. Markkinamiesten juttuja. Tutustukaa tilinpäätöksiin ja hämmästykää miljardipisneksistä... oijoi...
- 13'onnela
Kämärään piti tulla perunavarasto, ja Kuhmo sipulintuotannon suurkunnaksi. Faneritehdastakin suunniteltiin, ja Kuhmon väkiluvuksi ennakoitiin 35000...
- luovuttaisi jo
Eikös se Veikko Tikkanen hillu edelleenkin Kalevalan kankaalla. On näköjään kuntoutuskodin hallinnossa. Mitähän saa aikaiseksi. Pelkään, että täystuhon.
- Pesen Käteni
Koulutettiin turkistarhaajia oli konsulenntikin alalle kunnassa. Tuli kymmeniä menestyviä turkistarhoja rakennettiin rehusekoittamo.Miljoonat pyöri konsulentin laskelmissa, tuli starttirahaa. Ehkä joku tietää mitä kaikkea seurasi höynäytetyille turkisyrittäjille,ainakin osalle heistä.
- 24plus
Pesen Käteni kirjoitti:
Koulutettiin turkistarhaajia oli konsulenntikin alalle kunnassa. Tuli kymmeniä menestyviä turkistarhoja rakennettiin rehusekoittamo.Miljoonat pyöri konsulentin laskelmissa, tuli starttirahaa. Ehkä joku tietää mitä kaikkea seurasi höynäytetyille turkisyrittäjille,ainakin osalle heistä.
Yksi sukulaiseni toimi pitkään Pohjanmaalla turkistarhaajana.
Siitä tuli miljoona mies... - takku
24plus kirjoitti:
Yksi sukulaiseni toimi pitkään Pohjanmaalla turkistarhaajana.
Siitä tuli miljoona mies...se varmaan näki hyvän unen..JA SIITÄ HERÄSI??
- Viskiä pöytään
takku kirjoitti:
se varmaan näki hyvän unen..JA SIITÄ HERÄSI??
Eihän siinä mitään poijjat, kusen kukkaruukkuun ,karistelen sikarin tuhkat rintojen väliin ja wienervalssi soimaan.
- stadi jee
Viskiä pöytään kirjoitti:
Eihän siinä mitään poijjat, kusen kukkaruukkuun ,karistelen sikarin tuhkat rintojen väliin ja wienervalssi soimaan.
http://www.intersport.fi/fi/tuotteet/tr/01.12/frisbeegolf/t/15121/frisbeegolf-kiekkosetti/
Videoita että lantalaiset kiinnostuisi.
- HehHeh
Riistakameran viimekesänä kuvaamaa tonkijaukkovideota naurettu naapurissa ilta.Ukko on vaalea kuin kalkkilaivan kapteeni ja pärstä pälyää puolelta toiselle kuin kyyn kieli.
- jälkijunassa kuhmo
- Keke K.
Normaali golf-rata olisi paljon parempi investointi kuin frisbeegolf.
- haus haus
Tuskin kuhmossa golf rataa olis ketään kiertämässä,hauskinta frisbeegolf on.
- Keke K.
Kuhmossa on joitakin kymmeniä golfharrastajia. Jos tänne saataisiin golfrata, niin harrastajien määrä saattaisi hyvinkin moninkertaistua. Lisäksi se toimisi eräänlaisena peruspalvelupohjana turismin kehittämiselle.
- keppijuoksija
Laiskojen lajeja tälläiset jonninjoutavuudet.
- suosio nousee
- goloffi
No niin nyt on golf rataa jo ruvetu tekemään mammankaivolle ,ja huu.
siis frisbeegolf - k....
ettehän te peräkylän juntit osaa edes pelata frispee golfia!mitä te sillä radallakaan teette?laittakaa nekin rahat parempaan tarkoitukseen.
- junttilassa
k...- juntti luulee että frisbeegolf on vain ammattilaisille,hah haaa paras vitsi.
tätä peliä isät pelailee lapsin kanssa ainakin etelässä päin .no jos kuhmossa
hävettää junttien näyttää muka huonoa taitoaan.Kyllä tosiaan hölmön kommentin
k... möläytti. - kraim 44
Näköjään hautuumaan viereen suunniteltu rata.ja onneksi,jos vaikka kuhmon nuoriso kiinnostuis.Pääseepähän penskat ja perheet tekemään jotain järkevää ja hauskaa!nim.merk.toyota korolla tummin ikkunoin ja pompan napit
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää382181Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten642032Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211930HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363881670Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031641Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241464Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821092Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75915
- 27899