Onko kenelläkään mitään kiitoksen aihetta mistään asiasta. Minulla ainakin yksi, olin vuosia sitten ravintolassa tanssimassa ja myöhästyin viimeisestä R-kylään menevästä bussista ja päätin mennä taxilla sinneasti kuin raha riittäisi maksuun, kerroin kuskille, kuski sanoi että noin ostarin kohdalle, olisin joutunut kävelemään yöllä loppumatkan, kuski veikin minut ihan kotiin asti. Tuntui hyvälle, vielä löytyy sydäntä ihmisiltä, ei kaikki ole ahneita ja kylmiä. Samoin eräs toinen kuski päästi naisen linja-autossa lasten lipun hinnalla kun ei ollut rahaa.
onko hyviä asioita vaikea myöntää
hyvää palvelua
0
77
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m4326158- 875470
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest514467- 543986
- 743934
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse33606SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1923541Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1213264Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713251- 432299