monivuotiset sisäkukat

Hei! olemme ostamassa opettajalle kukan, joka tulisi olla monivuotinen ja sisäkukka. Olisiko teillä ideoita tällaisista kukista?
2446
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kiinanruusu tai paavalinkukka, molemmat monivuotisia ja kukkivat kauan.

Äänestä

Kaikki huonekasvit ovat monivuotisia, jos vain osaa niitä hoitaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


UPDATE_9989466 kirjoitti:

Hei! olemme ostamassa opettajalle kukan, joka tulisi olla monivuotinen ja sisäkukka. Olisiko teillä ideoita tällaisista kukista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu