siis mitä, eikö saa ehottaa lukemista?

http://www.petsamoseura.net/petsamo-kirjoja

hÄVISIKÖ VIESTI VAI EIKÖ SE TULLUTKAAN ALUMPERINKÄÄN, EN NYT OLE VARMA? TARKOITUS OLI HYVÄ TEILLE. aNTEEKS caps lock,ei jaksa uudest kirjoittaa.
371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kiitos! Niin orvolta näytti viestisi, kuin menneestä maailmoista lähetettynä, joten vilkaisin. Ilmeisesti et saanut viestiäsi lähetettyä, kuten useinkin aamuisin käy, lienevätkö syynä jotkut päivitykset.
Mielenkiintoisia ovat varmasti nuo kirjat, itselleni ainakin tuntematonta se elämä siellä kaukana Pohjoisessa.
Hyvää kaunista kesää Sinulle!

Äänestä

olen ollut kovalukemaan ja aina mietin, että vielä luen sen ,ja sen kirjan uudestaan . Kyllähän niitä selailenkin , mutta silmät väsyy ,ja itsekkin tunnen että se aika on ohi kun ,luin niin että muutamaailmaa ei ollutkaan ympärilläni .

Hyviä lukuhetkiä kaikille .

Äänestä

Mielenkiintoinen sinällään on tutustua Petsamoseura.net . siitä tuli mieleeni oman kotikyläni seura Laitasaari.net
Petsamosta sinänsä kai ei, mutta kuitenkin siltä alueelta on Samuli Paulaharju kirjoittanut paljonkin. Nelostiekin on ollut alunperin Petsamontie nimeltään. Näitä kyläseura.net sivuja on mielenkiintoista lukea. On kuvia ja historiaa, tietoa jota seudun entiset ja nykyiset, tavalliset kyläläiset niissä muistelee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tiina,siurua,. kirjoitti:

http://www.petsamoseura.net/petsamo-kirjoja

hÄVISIKÖ VIESTI VAI EIKÖ SE TULLUTKAAN ALUMPERINKÄÄN, EN NYT OLE VARMA? TARKOITUS OLI HYVÄ TEILLE. aNTEEKS caps lock,ei jaksa uudest kirjoittaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu