Onko kenelläkään kokemusta Ote ammattiin kiinni elämään projekstin nuorista? Tekevät kuulemma siivouksia,pihatöitä,pienremontointia ja jotain muut??
Kannattaako tilata osaako työnsä?
OTE NUORET??
7
195
Vastaukset
- protesti
etkö osaa kirjoittaa vai mitä tarkoittaa projeksti?
- siivellä elelijä
Joopajoo.... ei paljon itseä huvita kehuskella saati edistää pikkupoikien ja pikkutyttöjen työnsaantia, kun 10 vuotta vanhemmille ei tipu enää mitään.
Ainoa mitä voit tehdä,, on perustaa yritys, mutta valtio pitää siinäkin huolen ettei vaan pääse rikastumaan.- mätä vttu
Ja samalla kun 18-20v "Kokeneet" koululaiset pääsevät töihin, niin 90% näistä ei tajua edes työnsä vastuuta.
Haista vttu suomen valtio
- se selvää
Nuorille maksettava kunnon palkka. Ei kannata mennä ilmaistöihin, kun kerran teet pienellä palkalla saat tehdä aina ilmaiseksi. Miksi lihottaa porvarin paksua lompakkoa.
- -Master Of Satan-
Ja taas näitä nuortenpalvojia täällä....huoh.
Minkä vtun takia joku teini ansaitsisi "Kunnon palkan" kun moni kokeneempi joutuu olemaan työttömyyskorvauksella ikänsä takia? Onko tämä sitä tasa-arvoa?
Pysyisivät vaan niissä kesätöissään landella ja olisivat tyytyväisiä jos jotakin saavat käteen.
Ahneita kilipäitä tässä maassa riittää. Menisivät köyhempään maahan kokeilemaan miltä tuntuu olla syömättä muutama päivä. Täällä nämä pikku k*sipäät valittaa kun ei palkka kelpaa ja parin vuoden työrupeaman päästä saadaan velka bemariin ja vttuillaan muille jos muilla ei ole töitä.
Semmoinen asia ärsyttää minua ja syö miestä.
Tämä yhteiskunta on prseestä.
Pysyisivät kesäyöt kotonaan jos aikovat muka työssäkin käydä, sillä ne jotka töissä käyvät, eivät räävi ulkona pitkin yötä toljottamassa kakaroineen jossain kuusaan keskusparkissa.
Ja mikä mies sinä edellinen olet kun haluat lihottaa kakaran lompakkoa?
Ajattelisit omaa napaasi ennemmin, etkä olisi tuommoinen lain ja valtion alla rypevä nöyrä lammas, sekä palvelija. - se selvää
Ensinnäkään en ole mies. Olen kolmen lapsen äiti. Jos lapseni joutuva tekemään työtä alipalkallan niin he myös joutuvat tekemään hiin koko ikänsä. Turha on lihottaa porvarin lompakkoa, itsehän nuo lapset tarvitsevat rahansa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h92781Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062621Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv182317Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.491894Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141473- 321463
- 1771173
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1011154En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.711005Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?81958