olemme lähdössä 5.6. budapestiin Tampereelta ja olen yrittänyt saada tulostettua lähtöselvityslipukkeita ulos ja ei onnistu ei niin millään!!!
se ei suostu avaamaan check-in jutskaa ollenkaan!!
Olen käynyt muillakin koneilla yrittämässä mut ei onnistu!! help me!! onko muilla vastaavia ongelmia?? miksi ei voi laittaa mailia ryanairille?? last time ro ryanair!
lähtöselvitys netissä
15
927
Vastaukset
- helppoa
Tarkistin juuri äsken että check-in toimii.
No vielä on monta päivää aikaa. Ja kun virallinen check-in aika on 15 päivää ja käytännössä kolme viikkoa niin kyllä sinä aikana jo löytää jonkun joka osaa hoitaa homman. Ja jos ei niin kannattaa tosiaan jättää ryanair-matkustus muiden iloksi. - RYR
"se ei suostu avamaan". Mut siis tänne asti olet varmaankin päässyt: https://www.bookryanair.com/SkySales/Booking.aspx?culture=en-ie&lc=en-fi#Security . Tämän jälkeen vika taitaa olla varauskoodissa. Tarkista se.
- kipara
nyt alko toimia, kun menin siihen option 2: seen! yes...mut mites toi maksu suoritetaan, valoittaako ne suoraan visa debet kortilta ton maksun?
- 100100
Anteeksi, mutta minkä maksun vielä tuossa vaiheessa veloittaisivat?
- kipara
lentolipun hinnan tietty!
- eiheiowhgioehgiohg
kipara kirjoitti:
lentolipun hinnan tietty!
Oikeesti miks Suomalaiset väittää olevansa maailman fiksumpia? Ei niitä check-inn lippuja varmaankaan saa tulostettua ennen lippujen maksamista!
- kipara
eiheiowhgioehgiohg kirjoitti:
Oikeesti miks Suomalaiset väittää olevansa maailman fiksumpia? Ei niitä check-inn lippuja varmaankaan saa tulostettua ennen lippujen maksamista!
Joo sain tulostettua, mut maksu otettiinki suoraan tililtä, mut siitä ei ollu sähköpostiin tullu mainintaa, eikä kuittia!! ihmeellistä touhua!
- Ryani_fani
Ei niitä lipukkeita ole pakko itse tulostaa jos se noin hankalaa on. Ryanair tekee sen mielellään "pientä" korvausta vastaan!
- Ryanair ei asu
Suomessa. Siksi mahdollisen "lipukkeiden " tulostuksen hoitaa esim. Airpro.
- kipara
ei niin, mutta se "pieni" korvaus on 60 euroo/ matkustaja/ suunta!! ei paha!
- _stadilainen_
Ryanair ei asu kirjoitti:
Suomessa. Siksi mahdollisen "lipukkeiden " tulostuksen hoitaa esim. Airpro.
Pilkunnussijat on maailman mukavimpia ikisinkkuja ;)
- tei
niin 60 e vain ainakin jos myöhemmin kuin 4 tuntia ennen koneen lähtöä
- 60e x 4 = 240 e
Lähdimme toukokuussa milanoon paluu bryssel. lähtöselvitys ei onnistunut netissä .Lähtiessä tampereelta perivät 60 e / henk. tai jääkää pois .Eri ohjelmat eivät kuulemma keskustele keskenään. Antoivat numeron johon voi soittaa että saadaan ulkomailta apua tulolippuihin mutta siitä numerosta ei vastannut kukaan! ja lippujen tulostus nettikahviloista ei onnistunut. Lapset onnistuivat kotimaasta yöllä ne tulostamaan . ilmeisesti heidän ohjelmansa on liian kuormittunut tai susi. Koeta holjaiseen aikaaan ja ennen matkaa ajoissa . kentyällä olevat virkailijat ovat ihan kyvyttömiä selvittämään tai haluttomia, rahastaa osaaavat, mutta vastauksia ei saa.
- *fiksumpi
Minä olen lentänyt Ryanairilla kymmeniä kertoja ja aina on onnistun lähtöselvitys netissä. Mutta on hieno juttu, että jotkut (yleensä Suomalaiset) noi lippuhommat sössii ja joutuu sitten maksamaan extraa. Tämä toiminta pitää Ryanairin tyytyväisenä ja ehkä he avaavat lisää kohteita Suomeen.
- Olen minäkin pari
kymmentä kertaa lentänyt, mutta eihän lähtöselvitys aina ole onnistunut netissä. Kas kun web Checkin tuli käyttöön vasta muutama vuosi sitten. Kun Ryanair avasi Suomen reitit, homma hoidettiin Pirkkalan tiskillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2022784Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1622490Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 64951
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait255899Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies104881Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20879Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka306869Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22748Onneksi tapasin sut
Ilman sua olisin jatkanut pään lyömistä seinään eli samanlaisten miesten etsimistä. Tajusin, mikä menee pieleen vasta ku93739