Lestadiolaisuus on julma uskonto

vainottu mustalammas

Sain lestadiolaisen pakkokasvatuksen, en siis omasta tahdostani. Nyt liikkeestä erottuani tunne olevani jonkinlaisella "tappolistalla". Mua vainotaan ja syrjitään jatkuvasti herätysliikkeen suunnalta. Olen joutunut pakenemaan toiselle puolelle suomea näitä vainoajiani. Mulle on tilattu päivämies ja suviseuroista on lähetelty kortteja, joissa on uhattu hakea lapseni seuraaviin suviseuroihin. Päivämiehen olen jo peruuttanut. Teenkö rikosilmoituksen vai haenko turvapaikkaa toisesta eu-maasta? Alkaa olemaan jo niin ahdistavaa kun ei täällä suomessa pääse mihinkään pakoon sitä paskaa vl-liikettä!

7

214

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • röpö-lasse

      tee rikosilmoitus. näytä poliisille saamasi kortit ja uhkaukset. lasten kaappaamisuhkaukseen poliisi suhtautuu varmasti vakavasti. voimia sinulle

    • nillä.

      Ei ihan ole menneet mun kohdalla aivan noi pitkälle, kun olen aina ja kaikialla haistattanut peet

    • HETI-POLIISILLE!

      Korteista saa DNA:t ja sormenjäljet ja tekijät vastuuseen! -> Jos tämä nyt totta on!

      POLIISILLE vain MARS! Ja EI vanhollislestadiolaiselle poliisille!

      Pelkästään kaiken tämän kertomalla poliisille, saat näitä vaanijoitasi vastaan lähestymiskiellot ja jos he sitä rikkovat, niin oikeudessa tapaatte ja tekijät tuomitaan. Siis pelkästä kortinkin taikka puhelun soittamisesta!

    • Et ole ainoa.
      Uskonnon vainottuja uhreja on myös vl-lahkosta eronneissa.

      He voivat otta yhteyttä lapsiisi, niin ettet tiedä siitä mitään.

      Tuttavapariskunta menetti lapsensa vl-lahkolle, vain yksi pelastui.

      Ole siis tarkkana.

    • kavala kauhea

      Julma hirmuinen

      Kiivas kiukkuinen


      Jumala ei auta, soita poliisi. Apua! Minä hukun,

    • älkääpeljätkäsillä

      Siis mitä ne puhuu? Joku uskonlahko vainoaa siitä eronneita. Ette ole tosissanne.
      Turpaa vaan että tukka lähtee jos tarvitsette apua ottakaa yhteyttä.
      Siis menettivät lapsensa älä ny tommoisia puhu: perkeleitähän ne on. Täysin'älyvappata sakkia. Niitäähän täytyy ppelotella oikein olan takaa. Kerro lisää:)

    • paskapapatko

      Laita nimi tänne eiköhän tokene: Jos uskallat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      79
      4578
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3813
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      160
      3566
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      51
      2030
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1259
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      128
      1088
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      138
      1024
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      953
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      27
      872
    Aihe