Perinteisesti niin hyvä lehti onnistuttiin pilaamaan niin, että joudun irtisanomaan tilaukseni piakkoin. Lehtihän on ollut hyvä kotikunnan tiedonvälittäjä jo vuosikymmeniä, ja lehteä on tullut odotettua kuin kesää konsanaan. Mutta viime lehti oli Nokkosineen itselleni pohjanoteeraus. Kalastusjutut hyviä vain siinä mielessä, että kuvat kaloista oli onnistuneita. Mutta kuvissa kiiltelevä jätkä ei paljon positiivisia tunteita nostattanut. Jätkästä ei ole ollut itselleni muuta kuin harmia tässä elämässä, ja en maksa siitä, että kattelen häntä oman kunnan juttuja lukiessani paikallislehdestä. R.I.P. Heinäveden paikallislehti.
Heinäveden lehti + nokkonen
6
1403
Vastaukset
- JerryThomson
No ei kai se lehden vika ole, jos itse olet elämäsi sössinyt. Joo, en minäkään osta enää Iltalehteä, kun siinä oli juttu Matti Nykäsestä.
- ex-heinäveteläinen
Kuka tässä väittää, että olisin elämäni sössinyt? Jerry korkeintaan, joka ei edes tiedä mistä puhuu. Olen varsin menestynyt työelämässä, ja muutoinkin. Voit toki puolustella tätä isänmaantoivoa, se ei toisaalta yllätä laisinkaan. Niin metsä vastaa, kuin sinne huudetaan. Painotan sanaa huudetaan :)
- ex-heinäveteläinen
Ja mitä tulee lehden toimitukseen, niin en voi kuin kiittää monista hyvistä lehdistä ja vuosista lehden parissa. Tämä yhteistyö toimi mallikkaasti!
- JerryThomson
No kiva, että olet menestynyt työelämässä ja muutoinkin...aika lapsellinen oli kuitenkin tuo avautumisesi asiasta. Jos suhtautumisesi yleensäkin on tuon tasoista, en voi kun sääliä. En tiedä mistä jutusta puhut mutta kommenttisi kertoo kyllä, että ole aika yksille puille rakennettu, jos ymmärrät mitä tarkoitan. ; )
- ex-heinäveteläinen
Menestystä ja hyvää jatkoa sullekin Jerry! Sääli vapaasti Vaikka se onkin sairautta!
- mopomestari
hyvä lehti tuo nokkonen ja mukava tuo heinäveden seutu,,,,työelämässä menestyminen tarkoittaa,että ei ole saanut vielä potkuja ,jotka yleensä tulee kehujen ja ruusujen kera,,,,,ainakin täällä pääkaupunkiseudulla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku443888Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt351879Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1531326- 1541202
Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti41980- 190975
Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.228954- 80927
- 55800
Jälkiviisauttako
Kun katsot taaksepäin, tekisitkö jotain asioita toisin kaivattusi suhteen? Vai onko kaikki mennyt, niin kuin piti?79799