Paljastan trikin

Tuksu on median luoma jekku ja hyvin on uponnut kansaan. Mia Mari Johanna on ihan erilainen tyyppi. Oikeesti ja tää teille tietämättömille tiedoksi.
17818
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Jaa...meediako se pani tuhnun hakkaamaan ex:nsä ja naapurinsa? Ei mee enää median piikkiin,pöh-

Äänestä
  • Kai se teki nuo omalla ajallaan...

    Äänestä

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH HAHAHHAHAHAHA HAHAHA :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD VOI VOI VOI huhhuh

Äänestä

Jep,jep!Tuksu Julian tunnareilla yrittää parannella menetettyä mainettaan.Ei taida enää onnistua :)

Äänestä

Ei kukaan pelkästään jekun takia pilaisi elämäänsä ja mainettaan niin absoluuttisesti.

Äänestä

Jos kerran media voi luoda hahmoja noin vaan, niin miksi ihmeessä Huksusta ei luotu sitten kilttiä, epäitsekästä, kaunista, hoikkaa, ihanasti laulavaa ja platinalevyjä myyvää, sulavasti tanssivaa, raitista, koiristaan ja miehestään huolehtivaa,pullantuoksuista äitiä, joka ei haudo itsemurhaa eikä hae elämyksiä elämäänsä pilleripurkista, vaan olisi koko maailman ihannoima ja jumaloima loistava tähti.

Äänestä
  • Uppoisiko tyhmään kansaan yhtähyvin kuin keharituksu? Katso nyt miten innoissaan yksinkertaiset ovat kun saavat mollata tätä mielenterveyspotilasta.

    Äänestä

Olet aivan varmasti oikeassa siinä, että Tukiainen on oikeasti erilainen tyyppi. On aivan selvää, ettei kukaan voi olla aivan samanlainen, kuin Johannan julkisuuskuva on.

Ongelmana ikävässä julkisuudessa on se, että juuri tämän friikkipersoonan vuoksi keikkoja on riittänyt, niukasti viimeaikoina tosin. Jos outo ja merkillinen käytös on tuonut julkisuutta ja keikkoja, niin silloinhan kaikki tämä on kannattanut jos ja kun vielä julkisuus sinänsä viehättää tietyn tyyppisiä persoonia.

Julkisuutta ei kuitenkaan voi hallita, mikäli on median kanssa tekemisissä. Jo syntyneiden mielikuvien muuttaminenkin on mahdotonta. Edes julkisuudesta katoaminen ei lyhyellä aikavälillä auta. Jekku on siis kääntynyt subjektiaan vastaan.

Ihmistä tämän julkisuuden takana ei tunneta ja varmaan suurin osa suomalaisista on myös sitä mieltä, ettei lähempää tuttavuutta edes haluatakkaan. Voisi siis sanoa, että kansa vaatii sirkushuveja ja sirkushuvit uhrinsa, näin se vain -ikävä kyllä- on.

Äänestä

Ja mie paljastan toisen trikin: Tuksun fc kamu Maija Mi Tupainen on Julia Tukiainen.

Äänestä

Mä taas olen sitä mieltä, että se Maija Mi Tupainen on itse johanna toisessa profiilissaan,,.

Äänestä
  • Minä taas uskon, että Maija Mi Tupainen on umpikiero juorutoimittaja. Ja tyhmä tunkki ei tajua mitään.

    Äänestä

>Tukiainen on oikeasti erilainen tyyppi.

Tietenkin on erilainen. Tuksun tapainen sekoilija- hahmo myy paremmin suomalaisiin, kuin joku rouva täydellisyys. Kansa tahtoo sirkushuveja, ja tuksu tekeen niitä.

Äänestä

Ei se mitään miehiä ole tavannut missään. Nuorin sisar fb:ssa lipsautti täs taannoin,että Tuksu on ruåttissa,mutta poisti kumma kyllä äkkiä kirjoituksensa,että hihhii ja hik vaan.

Äänestä

Johanna on syytön.

Arto löi itse itseään viinipullolla päähän ja nauroi demonisesti. Viinipullon EAN-koodissa oli lukusarja 666.

Viinilasi riistäytyi väkivalloin Johannan kädestä ja sinkosi itsensä Arton päähän.

Äänestä

Tuhnulta viedään maatalous tukiaiset koska sen utareet ovat paljastuneet silikonikamaksi.

Tuhnu on viety Korkeasaareen valemaitovalaana.

Äänestä

Neljäs trikki: Tuksujen asuttamaan( huom! ei omistamaan) jollaksen taloon ei ole murtauduttu. Kotia ei ole siis raiskattu. Paikat sotki eijulkisuudenhenkilö ja piste. Poliisille ei ole koskaan tehty ilmiantoa tapauksessa.

Äänestä

Näkihän sen kuvistakin et jotain oltiin lavastettu.Jotain vaatteita muka heitetty vaan sinne tänne ja sotkettu sellasia paikkoja mitkä lähtee puhtaaks pelkällä vedellä ja pesuaineella.Ja tosta asiasta ei oo kuultu sen koomin miksköhän? tosiaan miksiköhän jollaksen murrosta ei oo kuultu mitään asia on painettu unholaan?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tunnentunnentunnentu kirjoitti:

Tuksu on median luoma jekku ja hyvin on uponnut kansaan. Mia Mari Johanna on ihan erilainen tyyppi. Oikeesti ja tää teille tietämättömille tiedoksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu