tiedä kovin paljon susta, mutta voisit olla ketä haluaisin rakastaa täydellä sydämmeltäni, koko elämän, loppuun saakka, vaalmis tekemään kompromisseja, ymmärtämään ja tukemaan. Alku jo oli niin huumaavaa, miten kuvittelin tulevaisuutta kanssasi, mietiskelin itsekseni miten ihanalta naiselta vaikutat, miten haluisin hyökätä kimppuusi;) Eikä saa käsittää väärin. Olit aamulla ensimmäisenä, illalla viimeisenä aina mielesää tähän päivään asti, unisssakin pyörit, sait aikaan rytmihäiriöitä, iloa ja surua. Kaipaan sua ja olen surullinen jos kaikki on loppu.
Enkä tässä satuile mitään, epäilijät voi olla vastaamatta. Elämä ei silti aina mene niinkuin olisi toivonut. Olet saanut minut ulapalle, katsomaan tähtitaivaalle mistä etsin sinua
En
18
903
Vastaukset
- Etäopas
Oletko varmistanut, onko kaikki loppu?
- tähti*
Miks sä et tiedä hänestä paljoakaan? Miks sä et voi sanoa tuota kaikkea hänelle? Mikä estää?
- tuttutuntematon
Sun täytyy ojentaa rauhallisesti hänelle kätesi,kuka uskalla tulla ulos piilopaikastaan ,jos "pelkona" on että hänen kimppuun hyökätään ;)
- nainen ihanainen :D
Minut löytää Facebookista, lähetä kaverikutsu :)
- Kirjoitettu tähtiin
Yksi rakastunut nainen vastaa, että älä katso tähtitaivaalle, vaan siihen ihmiseen, joka on sinuun rakastunut. Hän vain odottaa, että vaikka soperrat jotain mielessäsi olevaa. Kaikki elämässäsi on mielestäni kiinnostavaa. Olet sydämeni valloittanut.
Minäkin olen ulapalla täydellisesti, joten et ole ainut. Tässä olen, huomaatko, kuuletko kuiskaukseni. . .
- 0L1V14
Mä tässä vaan mietin, että kuinka ihmeessä sitä voikaan olla Suomi24:n likakaivo, mistä se tuli ja mihiin se johtaa?Mariaanien haudalle?
Ja tämä linnunrata törmää toiseen n. parin tuhannen vuoden päästä, et sit voidaan ehkä saada toisemme. http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.shtml/nasa-linnunrata-tormaa-toiseen-galaksiin/2012/06/1559749
Sitä odotellessa: tähtipölyä jokaiselle.
http://www.hs.fi/ulkomaat/Sudanilaistyttö sai kivitystuomion aviorikoksesta/a1305572325218?ref=fb-share- ed
Aika on sitäpaitsi suhteellinen käsite. Se, mitä me ilmaisemme Gregoriaanisella kalenterilla, voi olla että se oli Jumalalle juotakin ihan muuta. Siksi meillä kristityillä on sunnuntait. Se oli niin kiireinen että piti pitää yks vp.
Kävin aikoinaan sunnuntaisin pyhäkoulussa -joka kerta. Nyttemmin mä tapaan mennä ostoksille tämän kaiken kiireen keskellä.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Gregoriaaninen_kalenteri - ed
ed kirjoitti:
Aika on sitäpaitsi suhteellinen käsite. Se, mitä me ilmaisemme Gregoriaanisella kalenterilla, voi olla että se oli Jumalalle juotakin ihan muuta. Siksi meillä kristityillä on sunnuntait. Se oli niin kiireinen että piti pitää yks vp.
Kävin aikoinaan sunnuntaisin pyhäkoulussa -joka kerta. Nyttemmin mä tapaan mennä ostoksille tämän kaiken kiireen keskellä.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Gregoriaaninen_kalenteriJoojoo, miinustajia riittää. Ette ole kukaan varattu ollu todistamassa kun varattu flirttailija hakee puolisonsa paikalle flirtin kohteen tunteiden tunnustamisen jälkeen ja puhuu islamista suurella äänellä. YMYMYM YMYM ETCETCETC
Neverf forget - ed
ed kirjoitti:
Joojoo, miinustajia riittää. Ette ole kukaan varattu ollu todistamassa kun varattu flirttailija hakee puolisonsa paikalle flirtin kohteen tunteiden tunnustamisen jälkeen ja puhuu islamista suurella äänellä. YMYMYM YMYM ETCETCETC
Neverf forget - 44
ed kirjoitti:
Suuren perheen isänä ja kaiken hallelujaa aamen kiitosvirsi sillä on yks kunnnon beibe siellä lähes nakuna kun naista palvoo, ei kertakaikkiaan jossakin on raja mentävä ja mitä fb:ssä julkastaan, asia ei mulle kuulu mutta voi herranjumala että voin kuvitella sen käytöksen jos mun päivittelyni tietäisi.
Nyt ymmärrän sen toisen toiveen aikuisuudesta ja kiitän luojaani siitä normaalista täyspäisestä joka mulla on!
- ole surullinen
Lopeta en välitä mitä ajattelet musta enää,
- ihmettelevä nainen
miksi et kerro "aarteellesi" , suoraan kaikkea tuota mitä tänne kirjoitat ja mitä häntä kohtaan oikeasti tunnet ?
ehkä hänellä on vääränlainen käsitys todellisista unteistsi häntä kohtaan... tuli vain mieleeni.- oliviana ny
Niijust. Kerro kato hänelle. Voit kohdata jotakin yllättävää, tiätsä kato. Siis oikeesti.
- 0L1V14
Säkin olet mulle aarre, joka mun pitäs hakea sieltä Mariaanien haudasta, saada se ehjänä MAANPINNALLE ( kuten sulla on tapana olla) ja välttää matkalla Bermudan kolmion vaarat ja oletukset! Onko se totta? kuka? eikä?Mitä hemmettiä? en usko! Satua kaikki, mutta odota, mä tuuuuun, ja sitten kun olen POHJALLA, niin voi kele jos sun koko perhe on siellä kynttilöineen, niin sä TULET mun mukaan, vain siksi, että mä haluan PUHUA sulle tilassa, jossa virtaa happi eikä jokainen häiriötekijä aiheuta sinussa paniikkia. Mä en aio kysyä sinulta muuta, kuin että pidätkö tulppaaneista? Jos, niin minkä värisistä? Ja jos et, niin sanon että anteeksi häiriö. MÄ vaan valitsin sinut elämäni myrskyihin ja sä et näkäjään kestä, joten painu pohjalle. Siellä paine on riittävä pitämään sut kasassa.
- ed
"Haudan pohjalla vallitsee 108,6 megapascalin paine, joka on tuhatkertainen NORMAALI-ilmapaineeseen verrattuna."
Ja normaalin selitys:
http://fi.wikipedia.org/wiki/Normaali - ed
ed kirjoitti:
"Haudan pohjalla vallitsee 108,6 megapascalin paine, joka on tuhatkertainen NORMAALI-ilmapaineeseen verrattuna."
Ja normaalin selitys:
http://fi.wikipedia.org/wiki/NormaaliVain hitusen poikkeavuutta esiintyy NORMIkansasta -olen uhkarohkea! kohta katotaan mitä se pitää sisäällään määritelmissä.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Normi_(sosiologia) - ed
ed kirjoitti:
Vain hitusen poikkeavuutta esiintyy NORMIkansasta -olen uhkarohkea! kohta katotaan mitä se pitää sisäällään määritelmissä.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Normi_(sosiologia)
- -pohtii
Olen nähnyt häntä usein, jutellut paljon, keskustellut henkilökohtaisia vähän. Kovin ristiriitaisia mielikuvia hänestä ihmisenä kokenut. Hyvä vai paha? Asioista pitäisi ottaa selvää, mutta... Paljon olet ajatuksissa, toisinaan myös unissa. Tykkään kyllä, mutta riittääkö se kaiken keskellä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1341967Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.29959- 69866
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?260740Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r65726- 10709
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132680- 79665
- 26659
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.205652