Hei, tiedän et

välittämään susta aina. Tiedän myös, et säkin oot eksyny tänne ja, et nyt tiedät tämän :) Suloisia unia.
20440
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Suloisia sikehiä!
Eksynyt ja eksynyt -

Äänestä

Miksei minustakin joku voisi välittää? Onhan minussa toki huonojakin puolia, mutta hyviä enemmän kuin huonoja kuitenkin. Talous erittäin hyvässä kunnossa, erittäin kestävä kova kalu housuissa, siedettävä ulkonäkö ja huumorintajua vaikka muille jakaa. Mitä vielä pitäisi olla?

Äänestä
  • ---rehellisyyttä--:P

    Äänestä

  • joskus myös kirjoitti:

    ---rehellisyyttä--:P

    -Ei yksipuolista rehellisyyttä kuitenkaan-:P

    Äänestä

  • Tehdä jotain asian eteen IRL eikä istua koneella 20/7?

    Äänestä

  • Yrjö Pensas kirjoitti:

    Tehdä jotain asian eteen IRL eikä istua koneella 20/7?

    Kokeile siirtyä koneelta tekemään niitä asioita IRL. Yrjö ;-) Koneella voi kylläkin kirjoittaa vaikka sähköpostia jos siltä tuntuu.

    Äänestä

  • Rosa Puska kirjoitti:

    Kokeile siirtyä koneelta tekemään niitä asioita IRL. Yrjö ;-) Koneella voi kylläkin kirjoittaa vaikka sähköpostia jos siltä tuntuu.

    Ei jaksa/tarvitse/haluta valvoskella öitä pieruissa ja maata/täristä koko seuraavaa päivää. Pari tuntia illalla tämä palsta ja nettiradio riittää, päivä on sitten aikaa tehdä jotain ihan muuta ;)

    Äänestä

L?

Äänestä
  • Ei.

    Äänestä

Pöh, välitänhän mä kaikista existä, kaikki ovat olleet hienoja ihmisiä. Kaikista jäi hyviä muistoja, osasta opin jopa jotain.
Yksi ehkä ylitse muiden, mut aina ei saa tahtoonsa läpi. Se on vain kestettävä.

Äänestä
  • Sehän on jo nakkilan kirkon vaiheilla.
    Nyt donitsia ja jannuille jaffaa.
    Tulloos ulloos

    Äänestä

Kauniisti sanottu vailla mitään merkitystä vain. Kun välittää sen myös kertoo sille ihmiselle. Vaikka elämä miten heittelee.

Äänestä

Ei saa hyväksyä ettei saa tahtoaan läpi. Pitää yrittää ja yrittää ja mennä läpi harmaan kiven. Paitsi jos on luovuttaja.

Äänestä
  • Jep. Pikkulapset heittäytyy maahan ostarilla ja kiljuu et mä haluun.
    Olisko se jotenkin helvetin loistava toimintamalli?
    Olen hakannu päätäni seinään ja huomannu että siitä tulee otsa kipeeksi. Tämä oli siis kielikuva, en mä nyt jumalauta mun naamaa oikeesti riko. Tarvin sitä töissäni.

    Äänestä

Tosimiehellä on yritystä :D Ainakin virtuaalisesti.

Äänestä
<3<3

Äänestä

Kauniita unia ja *hali* :)

Äänestä

tiesinkin tuon jo

Äänestä

Kuka nää kirjotti? :DD

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuu(n) kirjoitti:

välittämään susta aina. Tiedän myös, et säkin oot eksyny tänne ja, et nyt tiedät tämän :) Suloisia unia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu