Nissan sunny vm 91, 1.6 kaasarikone, ajettu 302000 km
Ongelma on tämmöinen
Esim tänä aamuna sain sahata noin 15 kertaa että lähtee käyntiin. Ekalla käynnistyskerralla lupasi vähän mutta sammu samantien ja sen jälkeen sai sahailla monta kertaa ennenku starttas. Tekee ton käyntiinlähtemisongelman yleensä aamuisin kun on seissyt pitempään, 8 tunnin työpäivän jälkeen lähtee laakista käyntiin.
Muuten toimii hyvin kun käyntiin vaan saa. Mistä tota ongelmaa vois lähtee purkaa? Ongelma on rupenu vaivaa nyt kun ilmat kylmeni taas, helteitten aikaan ei ongelmii. Tulpat on vaihdettu, ei mitään vaikutusta ollu.
sunny ongelma
markku12233
1
144
Vastaukset
- anselmi
Kokeileppa näin,virta päälle käytä kaasupoljinta lattiassa jalka poi kaasulta kokonaan tarttaa pitäs pelittää!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait223037- 402644
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...381503- 841350
- 631251
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä40999Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.125903- 32816
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi29663Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan59621