Camry Hybrid tuontiautona?

Mahtaako noita olla kulkeutunut suomeen tuontiautona (ei muuttoautona)? Vaikeuksia rekisteriin saamisessa? Lienevät olla jenkkimalleja, joita on myynnissä vaikkapa Ruotsissa ja Saksassa.
1111
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos kyseessä EU:n alueella ensirekisteröity yksilö, niin kyllä sen Suomessa rekisteriin saa. Jenkeistä suoraan tuotua voi olla vaikeampaa ja kalliimpaa rekisteröidä, kun vaatimukset erilaisia, esim. valot, jopa ikkunamateriaaleissakin eri vaatimukset. Hakisin Saksasta, jos sellaisen haluaisin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Camry Hybrid kirjoitti:

Mahtaako noita olla kulkeutunut suomeen tuontiautona (ei muuttoautona)? Vaikeuksia rekisteriin saamisessa? Lienevät olla jenkkimalleja, joita on myynnissä vaikkapa Ruotsissa ja Saksassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu