Olen pitkään miettinyt pomeranian pennun ostamista ja nyt siihen olisi mahdollisuus. Selailin yhdellä netti sivulla pentuja ja siellä joku pyysi 220 e. Myynti ilmoitus oli tälläinen: Myyn POMERANIAN PENTU,
Myydään 2.5kk ikäinen Pomeranian narttupentu guilliera. Pentu on valk-musta väriltään, todella iloinen, sosiaalinen ja ihmisrakas, hampaat saksipurenta 5 5, paino 1000g pentu on terve, rekist suomen kennelliittoon, mikrosir, madot, ja eläinlääkärin tarkastama. molemmat vanhemmat ovat todella hyvä luonteisia, terveitä, polvitarkastettuja ja sociaaleja koiria (ei perinnöllisia silmäsairauksia, polvet 0/0, hampaat: saksipurenta 5 5).
Onko aihetta epäillä, että pentu ei olisi terve?
Auttakaa?
pommipieni
4
235
Vastaukset
- Minä vain
Sairaan alhainen hinta! Itse olisin epäileväinen..
Voittehan te periaattessa kysäistä myyjältä validia terveystarkastustodistusta ja vaikka suostua siitä pulittamaan muutamisen kymmentä euroa lisää.
- Puh_pah_pelistä_pois
Itse epäilisin, että tämä on huijari ilmoitus jossa pyydetään varmastikin lähettämään "varausmaksu" jonnekin pankkitilille ja "myyjä" katoaa tielle tiettymättömiin..................................
- huijareita liikeellä
Hälytyskellot pitäisi soida, kun noin HALVALLA myy pentua.
Joko pentu on sairas, varastettu tai ns.osamaksulla ostettu ja siksi "paperiton". Kierrä KAUKAA moinen myyjä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2074476Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t853228Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per881767Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va131367Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181336Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20241183Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi101121Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2481119- 501118
- 511026