Todella surkea esitys. Rumasta paskasta on kuorittu pois vielä toimivuus mediacentterinä.
http://www.zdnet.com/blog/bott/microsoft-media-center-not-part-of-the-future-of-entertainment/4944?tag=content;siu-container
http://www.zdnet.com/blog/bott/microsoft-media-center-not-part-of-the-future-of-entertainment/4944?tag=content;siu-container
Vastaukset 4
Vanhimmat
Aika paha juttu. Linuxillahan DVD-soittimet ja streamit ovat vapaita mahdollisuuksia ottaa heti käyttöön. Windows on käyttäjälleen vankila.
asentaa vaikka minkä centterin niitä medioita varten, linkkurassa on tyydyttävä siihen mitä kernelistä ehkä löytyy !
Älä valehtele. Linuxiin saa asennettua ihan mitä tahansa ja aina löytyy kaikki kaupallisetkin codecit pöllittynä linuxiin ilmaiseksi. Ubuntuunhan saa laillisestikin kaiken multimediaan liittyvän softan. Linuxissa ei tarvitse tyytyä vaan kaiken saa kyllä ja ihan ilmaiseksi. Open source-yhteisö tuottaa itse ja varastaa sen mitä ei muuten saada toimimaan.
Jaahas Ubuntu-käyttäjä on palannut Amsterdamista(siis päässyt avohoitoon)