Lukekaa tämä, mitä mieltä olette?!

Ylitsepääsemätön

Elikkä, olen nuori tyttö ja pitkään ollut ihastunut yhteen henkilöön. Syksyllä sain vastapuoleltakin kaikua ja olin onneni kukkuloilla. Ei nähty kovin usein, melkeimpä vaan viikonloppuisin jossain kaverien juhlissa. Aluksi en tajunnut, että henkilö onkin vain yhden asian perässä.. ja sen sain selville kun meillä oli ollut "juttua" yli kuukauden ja jätkä meni sänkyyn kaverini kanssa, samoissa bileissä, nenäni edessä. Muhun sattu ja tosi paljon. En voinut kuitenkaan unohtaa mutta anteeks antaa kyllä. Mä halusin kaiken sen takasin mitä mulla oli ollut ja olin riippuivainen mun tunteista ja kaikesta tekstailuista yms. Juttu jatkui hitaasti ja ei siis koskaan nähty kahenkesken missään, paitsi sillon syksyllä olin sen luona. Talven myötä homma hiipui,senkin takia, että mulla on niin huono itsetunto ja sillä oli sata muuta mielessä. MÄ VAAN OTAN KAIKEN LIIAN TOSISSAAN! Olin sen seurassa niin ujo, koska mä tykkään siitä niin paljon! Se ei ymmärrä, koska mä merkihen sille vaan yhtä asiaa.. Tammikuussa meni välit, koska se oli uutena vuotena lirkutellu monia muita. Ja ymmärrän, syytän itteeni, koska oon niin kylmä sille (tahtomattani)! Parin kuukauden välirikon jälkeen se pyysi anteeks kaikkea (toki oli päissään), ja mä taas tyhmänä olin niin sen pauloissa että voisin unohtaa kaiken, kunhan saan sen entisen fiiliksen takaisin. Noh, en oppinu vielä kahesta kerrasta ja kevät alko tulla ja meillä alko taas juttu kohentua. Tekstailu oli kyllä ihan erilaista kun ennen, jotenkin tunteetonta ja huomas mitä jätkä halus. Mä olin ihan mukana. Tuntu että mä olin sille vaan seksikumppani(ei me koskaan tehty mitään) tai vararakas. Nyt tässä sitten kolmatta kertaa viikonlopun jälkeen pettyneenä itteeni ja toiseen henkilöön. Oli meillä kyllä kahen viikon tauko tekstailusta, ja tiesin mitä sen takana oli. Kaikki tapahtu taas mun nenän edessä eikä musta välitetty tippaakaan!! Ja tällä kertaa se sähelsi semmosen henkilön kanssa josta se on ollu jo kiinnostunut jonkun aikaa ja niillä näytti olevan tosi hauskaa, ja se hauska taitaa jatkua.... Mä en koskaan opi! Mä en vaan pääse yli tästä henkilöstä, ajattelen sitä IHAN KOKO AJAN. Jos se nyt ottas muhun yhteyttä, olisin varmaan pää kolmantena jalkana menossa sen perään, kuin kaiken unohtaneena.

1

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • voimia

      jaa-a, älä nyt sentään itseäsi syytä, senhän vika se oli. KUn se pyytää anteeksi, sanot vain että olet pahoillasi mutta et voi , etkä halua enää pettyä . Kun hän sekstailee nenäsi edessä, huuda jotain ilkeää ja lähde pois, kyllä sinä pystyt! :) pääset täten eteenpäin elämässäsi!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1979
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      989
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      868
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      261
      747
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      740
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      12
      718
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      683
    8. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      80
      674
    9. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      662
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      207
      655
    Aihe