Koirapuisto.

Olen uusi täällä ja nyt kysymykseni onkin että onko ylivieskassa koirapuistoa. käsitykseni mukaan ei ole :(( Onko tänne yritetty saada, vaiko eikö ketään kiinnosta ko. asia :/
22501
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Ylivieskassa on aina ihmiset ensin ja sitten vasta elukat.
Velkasella kaupungilla on paljon rahareikiä ja investoinnit pitää priorisoida tärkeysjärjestykseen.

Miksei koiran omistajat laita omalla rahoituksella puistoa ?
Kaupunki varmasti antaisi kyllä maan, mutta koiranomistajat rakennuttaisivat itse puiston ?

Äänestä

kyllä yritetty saada, paikkaakin jo mietittiin mutta kaatui lopulta kaupungin rahanpuutteeseen. Toivottavasti saataisiin vielä joskus pystyyn. :)

Äänestä

oiskohan täällä halukkaita lähtemään mukaan keräämään adressia ja sponsoreira että sais sen koirapuiston joskus tänne :))

Äänestä
  • Olehan hyvä ja puhalla pympyn reikään.

    Koko keskustan aluehan on yhtä koirapuistoa. Jokainen kevyenliikenteenväylän reuna on tasaisenvarmasti miinoitettu rakkien paskalla ja löytyypä sitä usein keskeltä jalkakäytävääkin.

    Äänestä

  • paskaa jokapuolella kirjoitti:

    Olehan hyvä ja puhalla pympyn reikään.

    Koko keskustan aluehan on yhtä koirapuistoa. Jokainen kevyenliikenteenväylän reuna on tasaisenvarmasti miinoitettu rakkien paskalla ja löytyypä sitä usein keskeltä jalkakäytävääkin.

    Koiranpaskaa ei näy missään nyt. Nyt kaikki yhdessä paskomaan jalkakäytäville. Ylivieska maailmankartalle.

    Äänestä

  • Hauhau kirjoitti:

    Koiranpaskaa ei näy missään nyt. Nyt kaikki yhdessä paskomaan jalkakäytäville. Ylivieska maailmankartalle.

    Olet sekä typerä, että sokea jos et niitä piskien paskoja huomaa.
    Olet tyhmempi, kuin kapinen rakki, jota talutat.

    Äänestä

  • koiravero TAKAISIN kirjoitti:

    Olet sekä typerä, että sokea jos et niitä piskien paskoja huomaa.
    Olet tyhmempi, kuin kapinen rakki, jota talutat.

    Katso sinäkin elämässä eteenpäin. Mutta jos paska kiinnostaa, niin nenä maata kohti. Raukka!

    Äänestä

Hei! Minä voisin lähteä mukaan kerämään adressia yms...että saataisiin Ykaan kauan odotettu koirapuisto.

Äänestä
  • Kaikkien eläinten alistaminen ihmisen tahtoon on häpeällistä.
    Nämä pentutehtaiden kipeät mätäturvat ja tukielinvikaiset "jalosteet" kaipaavat enemmän lopetuspiikkiä kuin puistoja.

    Suomen luonnossa on lähes rajattomasti tutkittavaa ja ihasteltavaa aidolle eläinrakkaalle. Sehän ei tosin salkkarikansaa kiinnosta koska, villieläimiä ei voi pukea, eikä taluttaa hihnassa pellepuistoon.

    Äänestä

  • hei koiranainen :)) miten,missä voisimme tavata asian tiimoilta? :)

    Äänestä

Kantokylällä ois tilaa koirapuistolle, ei häiritsisi normaali ihmisiä.

Äänestä
  • jos ei ole asiallista kommentoitavaa ni älkää vaivautuko!!
    Minun mielestä todella hyvä idea! :) adressia vaan keräämään!! ja onnea yritykselle!

    Äänestä

  • KoiraYstävä<3 kirjoitti:

    jos ei ole asiallista kommentoitavaa ni älkää vaivautuko!!
    Minun mielestä todella hyvä idea! :) adressia vaan keräämään!! ja onnea yritykselle!

    Siinä kyllä talon arvo laskee, jos sattuu saamaan koiratappelupuiston naapuriin. Boikottiin menee yritykset jotka tätä tukee.

    Äänestä

Kuollut koira paras koira.

Äänestä
  • Muuta somali takas mistä oot tullu. Musta makkara!

    Äänestä

  • Kkokfrofnx kirjoitti:

    Muuta somali takas mistä oot tullu. Musta makkara!

    Mustin murkina.heheheheheh

    Äänestä

Olen itse muuttamasta Tampereelta Ylivieskaan tässä lähiaikoina. Tampereella ollaan koiran kans käyty paljo mehtäsä ja koirapuistoissa ja vähän huolettaa miten tuola Ylivieskassa pystyy näitä toteuttamaan. Itsekin lähtisin oikeen mieluusti vähän sponsoroimaan että Ylivieskaan sais koirapouiston, joten mukana ollaan! :)a

Äänestä

Varmasti löytys talkooporukkaa kunhan kaupunki antais paikan ja materiaalit!
Siihen kun nyt ei isoja summia mene!

Äänestä

Jos koiraa lenkittää kerätkää lenkittäjät ne koirien paskat tai jättäkää sitten lenkitämättä julkisilla paikoilla koiria jos ei voi oman rakkkinsa jätöksiä kerätä. T.Tympääntynyt

Äänestä
  • hyvää joulua

    Äänestä

  • tympäntynyt kirjoitti:

    hyvää joulua

    Loistavaa. Kauan odotettu koiranpaska keskustelu on avattu tälle koiranpaskakaudelle. Onnea kaikille osallistujille! Yllätyspalkinnot!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


:)) kirjoitti:

Olen uusi täällä ja nyt kysymykseni onkin että onko ylivieskassa koirapuistoa. käsitykseni mukaan ei ole :(( Onko tänne yritetty saada, vaiko eikö ketään kiinnosta ko. asia :/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu