ostin mersun

Melko uusi vm 2001, ajettu 230th.( ei saksan tuonti ) Jo on paska vekotin jatkuvasti saa olla pajalla.Tämä on pahempi kuin Ooppeli.
Aina on joku paikka hajalla enemmän tai vähemmän ja osat on saatanan kalliita, no ei se vielä mitään
mutta kun samoja osia saa olla jatkuvasti vaihtamassa.
102700
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Provoilla!

Äänestä

Älä lässytä pösilö paskaa.Tuollainen urpo ei mersua ole päässyt edes ajamaan.

Äänestä

Ostin kans 2002 vm:n ja on niin hyvcä, että nukun nyt autotallissa. Onneks sulle sattu se hanskan nyhtäjän malli

Äänestä

Köyhästä tuntuu varmaan kaikki kalliilta...

Äänestä
  • ostin kans ihan uuden e sarjalaisen ja on niin saatanan hyvä et haen viel toisen

    Äänestä

  • Niinhän se tietysti on...mutta jos rahaa olisi paljon en minä mersua olisi ostanutkaan.
    Koirat ainakin tuntuu viihtyvän siellä kun jättää oven auki yöksi.

    Äänestä

Ostaessasi autoa kannattaa tsekata vähän tarkemmin mitä tuli hankittua.Jokainen auto on yksilö,on huonoja ja hyviä.Jos on hankkinut MB.n niin kannattaa varautua kalliimpiin huoltoihin.Kautta aikojen mersun varaosat ovat olleet kalliimpia.Älä osta tarvikeosia,yleensä eivät ole muutenkaan kovin pitkä ikäisiä.Jotkut alkuperäisosat ovat sitä paitsi halvempia kuin tarvikeosat.Autosi on ollut ilmeisesti kovemmassa käytössä ja siitä johtuen vikaakin voi olla enemmän.Kaikki autot saa hajalle ajamalla niin mersut kuin oooppelitkit......!!!!!!!!!!!!!!!

Äänestä
  • Mulla on ajossa 2004-mallinen E-sarjalainen ja ainakin siinä on halvemmat huollot kuin esim. Citroen C-vitosessa.

    Eikä tarvia jakoremmejä vaihdella:)

    Äänestä

  • Minulla on ollut muitakin kuin Mersuja, ja kaikissa on varaosat olleet huomattavasti kalliimpia. Vain Ladaan saanee osia edullisemmin kuin Mersuun, mutta nyt kai puhuttiin kuitenkin autoista.

    Äänestä

Terve, sinä se sitten kirjoitat just samaa sekä audin että mb:n sivuilla, terkuin sivusta seurannut nainen
löytyy otsikolla, Ostin Audin, ei enää ikinä

TAITAA OLLA ITELLÄS OOPPELI, MUNKI AUDISTA TULEE SITTEN JOSKUS OOPPELI...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


last one kirjoitti:

Melko uusi vm 2001, ajettu 230th.( ei saksan tuonti ) Jo on paska vekotin jatkuvasti saa olla pajalla.Tämä on pahempi kuin Ooppeli.
Aina on joku paikka hajalla enemmän tai vähemmän ja osat on saatanan kalliita, no ei se vielä mitään
mutta kun samoja osia saa olla jatkuvasti vaihtamassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu