Rakas. Ikävöin sinua koko yön... Hyvää huomenta sinulle.
rakkaalle huomenta
salainen nimetön
12287
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
rakkaalleni. Niin minäkin sinua ikävöin koko yön ja olin kuulevinani, että kuorsasit vierelläni.
Voi olla heh, mutta en kyllä nukkunut taas montaa tuntia taaskaan...
Voi et ole yksin valvonut. Uskon että moni muukin. Itseni mukaan lukien. Tekisin mieluummin töitä 12 tuntia. Se olisi varmasti kevyempää.
Voi meitä yön kukkujia. Tähän nyt täysi työpäivä päälle.
Kahvia, niin kyllä se siitä.
Voi, minä taas mielummin nukkuisin 24h kevyesti ja tekisin töitä siinä siinä unissani samalla. Unet ovat minulle niin raskasta työtä, että niistä pitäisi saada yötyökorvaus.
Huono omatunto valvottaa, itse nukuin makeasti 9h, unia näkemättä. Tai en ainakaan muista. Vaikka vähän ikävä onkin, silti reippain ja iloisin mielin uuteen päivään..mitähän jännää tänään :)
Sama tunne tästä päivästä. Hyvillä fiiliksillä mennään.
Ai huono omatunto..! Kyllä voi kuule valvottaa moni muukin asia. Esim. nyt kun ei ole rahaa edes ruokaan eikä työstä tietoakaan. Kouluihin ei otetta sisään jne... pappa betalar inte, vaan makaa dementiahoureissaan osastolla jo ties monettako vuotta. Niin ja sitten pitäisi vielä hoitaa vaikeaa lasta, josta ei näytä tulevan yhtään mitään. Ei niin hirveesti nukuta yöllä, kun vielä omat traumademonit hyökkää kimppuun, kun silmänsä ummistaa.
Hienoa, että sinulla on hyvä omatunto, ei minullakaan siinä puolessa ongelmia. Muuten vaan elämä mättää :/
Ikävää tuo :( En mä luullutkaan, että kaikilla unettomilla huono omatunto olis, sehän on semmonen sanonta vaan. Toivottavasti elämäsi jossain vaiheessa korjaantuu ja korjaantuuhan se , siihen pitää uskoa. :)
Ei yksinäinen unta saa.... Vaan valvoo vuoteellaan....hän kellon käyntiin koettaa viimein nukahtaa.
ikävä yhtä tyttöä.
Yhtä vaan? Eikö niitä ollutkaan ootas kun lasken....montaa?