HEI YSTÄVÄT HYVÄMIELI..

kOSKA JOSTAKIN SYYSTÄ MUKAVIEN ASIOIDEN KETJU ON MENNYT JUNTTURAAN..Niin eikös ole mukava.asia että aloitetaanse tässä uudelleen....
Minusta olisi mukava, kun tapaa nettikaverit täälläkin palstalla,tämä mukavien asioiden ketju toisi päiviimme ilon ja virkistyksen hetken,kun piipahdetaan.
Otetaan nyt niskasta kiinni itseämmeja alamme suunnittelemaan mitä
voimme tehdä,ettei niljuskaisia kirjoiteltaisi.. Kaikille hyvää kesää!!!
753
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Näin se on ,he. Ei meitä heikkoja juuri kuunnella. Taitavat olla huonokuuloisia niin kuin minäkin. minulla on tosin kuulolaite ainoassa kuulevassa korvassani ja kuuluu joskus liiankin hyvin.

Olen ollut aika kirjoittamaton viime aikoina. En ole ollut ulkona saamassa vaikutteita kun hukkasin housuni ja ilman niitä ei tässä sivistyneessä maailmassa saa liikkua.

Lopulta selvisi, että olin ollut tapoihini nähden ylihuolellinen, eli ripustanut housuni ripustimeen ja pannut vaatekaappiin.

Pidä sinäkin huoli vaatteistasi ja muustakin. Näyttäää nimittäin siltä, että meidän ja kaltaistemme varassa tämäkin palsta toimii.

Äänestä

Kiitos ajatuksista,minulla on joskus päiviä kyselen itseltäni useinkin mikä päivä nyt on,.Sitten yleensä lehdestä katson en ilkeä avomieheltäni kysyä. Korvakuuloke on minullakin 74v olen elämää vaeltanut. Kiva näitä lueskella on " molemmissa" ,
mitä höyryjä ovat päästelleet. Aurinkoa olisi punajäkälä kaipaamaassa,olisi
paraslääke kuljen auringossa nakuna 40kg ette säikähdä. Iloista henkeä.

Äänestä

Vuoden mukavin asia oli tuo
jääkiekon MM-voitto.
Siitä mielikin ilostui.

Äänestä

On se tuo *he* hauska kun sanoo, ettei niljuskaisia kirjoiteltaisi:D Sait oikein hyväntuulen naurun aikaan täällä!

Eilen ajattelinkin latotansseissa kertoa, että järkkäsit makkaraa edullisesti meille, mutta rohjennut kun et ollut näkyvillä. Muistin sinut kuitenkin mielessäni.

Ens kerralla jos joku kirjoittelee sopimattomia, niin muistan tuon sanan:
älähän sinä liero kirjoittele niljuskaisia :DDDD

terve!

Äänestä

Kerroppa mistpäin olet,kun minä kulkenut kuin mustalainen.Myönnnän olen
makkaraa ,hoddokkia,bratvustia muuta mukavaa ilta nälkäisille myynyt.
mukavaa, kun keksitkin ja osuit vielä oikeaan.

Äänestä

Täältä olen etelä suomesta Espoosta, jossa on päivä paistanut koko ajan. Mukavasti kirjoittelet, tulen aina hyvälle tuulelle kun omaleimaista viestintääsi luen.

Hesassa syntynyt olen, ja asunutkin osan elämästäni siellä, mutta nyt olen kotiutunut Espooseen järven tienoille:)
Voihan hyvin, pikkuinen iloinen heta:D

Äänestä

Onko onni keväässä,Rakkautta ilmassa ainakin näkyy ja maanallakin,puuntäi
syötyään kuolee.Ei ehdi naatiskella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


he kirjoitti:

kOSKA JOSTAKIN SYYSTÄ MUKAVIEN ASIOIDEN KETJU ON MENNYT JUNTTURAAN..Niin eikös ole mukava.asia että aloitetaanse tässä uudelleen....
Minusta olisi mukava, kun tapaa nettikaverit täälläkin palstalla,tämä mukavien asioiden ketju toisi päiviimme ilon ja virkistyksen hetken,kun piipahdetaan.
Otetaan nyt niskasta kiinni itseämmeja alamme suunnittelemaan mitä
voimme tehdä,ettei niljuskaisia kirjoiteltaisi.. Kaikille hyvää kesää!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu