Tämä tullaan vaikenemaan kuoliaaksi.

Kuolemanhiljaisuus

Ruotsalainen sukeltajaryhmä, joka löysi oudon muodostelman Itämeren pohjasta, aikoi lähteä tutkimaan sitä toukokuussa. Nyt on kesäkuu, eikä mitään ole vielä kuulunut. Ei olisi kannattanut tulla mainostamaan tutkimusretkeä julkisesti. Nyt on ilmeisesti käynyt niin, että porukkaan on otettu yhteyttä hyvin korkealta taholta ja pidetty tyypeille pieni puhuttelu. Tämä tutkimushanke on sen johdosta peruutettu eikä siitä tulla kuulemaan koskaan enää mitään. Voi olla jopa niinkin, että iso musta auto on vienyt yöaikaan sukellusporukan jäsenet pois eivätkä he koskaan palaa.

6

221

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tutkivat jo

      Lue lehtiä. Siellä ne ovat jo robottikameroidensa ja sukellusvarusteidensa kanssa. Tietoa taitaa tulla jo ensi viikolla jos ei jo viikonloppuna.

      On sinulla ainakin vilkas mielikuvitus. Se täytyy sanoa. Mutta lukemalla enemmin luulisit vähemmin.

    • ofu

      Iso musta ufo on vienyt sukellusporukan pois.

    • rapanoid

      Eikös täällä ollutkin noille unille ihan oma palstansa?

      Tosiaan, lue lehtiä/verkkoa. Homma on hoidossa ihan ilman mitään "hyvin korkeita tahoja" tai "isoja mustia autoja".

    • follioturbaani

      Vainoharhalaiset vauhdissa jälleen. Alueella ei ole sukeltaminen kielletty, eli sen kun menette itse ja katsotte mietä sieltä löytyy! Toisaalta hyvin jännää näiden harhaisten hörhöjen elämä, kun Isoja mustia autoja väijyy pihalla ja harmaat pikkumiehet nappaa yöllä mukaansa. Aika kovia nappeja saisi muuten popsia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1979
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      989
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      868
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      261
      747
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      740
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      12
      718
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      683
    8. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      80
      674
    9. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      662
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      207
      655
    Aihe