Ajelin tuossa noin 14:45 tänään tampereentietä porin suuntaan ja katselin tien sivussa sinisellä farmariautolla liikenteessä olleen herran outoa lekuttamista.Autossa oli hätävilkut päällä ja mies viuhtoi ohi ajavien autojen suuntaan kuin hän olisi yrittänyt lentoon lähtöä jotkin esitteen näköiset paperit kädessään.Ei päässyt herra lentoon.
Autot ajoivat kaikki ohitse, varmaankin koska on uutisoitu että tummaihoiset ulkomaalaiset koittavat pysäytellä autoja pikateiden varsilla kusettaakseen jossain takki/kiikari/paskarihkamakaupoissa yms.
Hurautin myös itse herran ohitse vaikka kohdallani viuhtominen suorastaan yltyi hurrikaanin omaiseksi ja hetken jo epäilin että setä pääsee lentoon kuin toripulu.
Katselin peruutuspeilistä sitten mitä setä tekee kun kukaan ei pysähdy.
Beige pikkutakki olisi kastunut ja kylmä tuulikin oli, joten setä loikkasi autoonsa, hätävilkut pois päältä, U-käännös ja autolla hurjaa kyytiä tampereen suuntaan.
Autossa ainakaan ei mitään vikaa ollut, koska tumma setä sai sen niin sukkelaan vauhtiin.
Olikohan tässä kyseessä jokin nahkarotsikauppias, jota niin moni on etsinyt päästäkseen hieman "keskustelemaan" hänen kanssaan jouduttuaan kusetetuksi?
Noin 185cm hieman pyylevä, beige pikkutakki, siniset farkut, ajelee tummansinisellä farmariautolla.
Takkihuijari tampereentiellä?
5
263
Vastaukset
- My brother from another
Pysähdyin vahingossa kun vähän huono toi näky, tuli ovelle ja olis rahaa tarvinnut ku nafta loppu farmari passatista ja abclle 15km ja nesteelle toiseen suuntaan sama matka... Tarjosin hinausapua, ihme ei kelvannut. Itse myös vähän tummemmat piirteet omaavana se jätti nopeasti rauhaan, olin lähes sielun kumppani.. Soitin poliisit hyväveli tekona niin ei jäänyt raukka tien päälle
- johan kesti
No johan on kauan ukko heilutellut takkiaan kun yli 2 kk. Hyvä että edes joku pysähtyi ennen kuin talvi tulee.
- mustarastas
Vahingoittunut lentokyvytön lintu on viisainta päästää päiviltä kärsimyksistään.
- setelintarve
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012082415995181_uu.shtml
Tuntomerkit sopii rahaa huijaileviin mamuihin.
Ihanaa monirikkautta jopa pikateillä. - Auttaja
Kyllä se oikea " auttaja " vielä kohdalle osuu...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.3512103IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk501673Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet1541343Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!
Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.871209- 1431188
Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko
Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää5021161Olimmeko molemmat
ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.851092Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !
Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast4701067Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen
Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten91038Mun on ikävä sua J ,
Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan48982