Eräs nimeltä mainitsematon kaupunginvaltuutettu on kopioinut ja julkistanut rimaa hipoen laittomuuden rajamailla viestintäsalaisuuden rikkomista verrattavasti Kervisen viestejä palstalle. Poliisi lienee reagoinut asiaan, näin syytä toivoa itse asian ollessa enemmälti rikosoikeudellisesti vanhentunut laittoman ammattitoimen harjoittamisen osalta.
Kymijoen työterveyden vastuu on tapauksessa suurempi, jolloin sanktioitu seuraaamus ei kohdistu valepsykologina toimineeseen henkilöön rikosoikeudellisesti muuten kuin verrannollisessa moraalisessa mielessä, korvasvelvoitteen vahingosta jäädessä harkinnanvaraiseksi, joka kompensoi henkilövastuun poissuljetuksi.
Valepsykologin vastuu on enemmälti vanhentunut
6
121
Vastaukset
- Asia lämpenee
--- Alkuperäinen viesti ---
Aihe: Kymijoen työterveyden valepsykologin huijaus on luultua törkeämpi
Lähetetty: 5.6.2012 12:27
Lähettäjä: asko.kervinen@saunalahti.fi
KYMIJOEN TYÖTERVEYDEN JOHTOKUNNALLE JA KOTKAN KAUPUNGINHALLITUKSELLE
Allekirjoittanut on aiemmin valittanut Kymijoen työterveyden Anneli Kellbergin omavaltaisesta ja valheellisesta lausunnosta, mutta silloin ei ollut tiedossa, että hän toimi valepsykologina.
Vaadin Kymijoen työterveyden johtokunnalta seikkaperäisen selvityksen siitä, miksi Kymijoen työterveyden tietojärjestelmästä ei löydy mitään psykologitietoja eikä merkintää allekirjoittaneesta, vaikka olen ollut Kymijoen työterveyden asiakas psykologi Kellbergin vastaanotolla.
Selvyydeksi ilmoitan, että olen saanut Kymijoen työterveyden ylilääkäri Heidi Anttilalta 30.5.2012 päivätyn kirjallisen vastauksen edellä mainitusta tietojen puuttumisesta.
Nyt kun Kymijoen työterveyden psykologin huijaus on paljastunut, niin asiat vaan pahenee, koska Kellberg on laittomasti ja laittomassa asemassa kirjoitellut erilaisia vahingollisia lausuntoja, jotka on laittomina mitätöitävä.
Kymijoen työterveyden johtokunnan puheenjohtaja ja Kotkan kaupunginvaltuutettu Kai Holmberg tietää Kotkan kaupungin hallinnoiman laittoman mustan listan aiheuttamat vahingot ja ongelmat. Tähän ongelmalliseen Kotkan kaupungin valheiden verkostoon liittyy myös luvattomasti psykologina toimineen Kellbergin laiton menettely.
Johtokunnan puheenjohtaja Holmberg tietää, että lukuisilla Kotkan kaupunginvaltuutettujen valtuustoaloitteilla on vaadittu laittoman mustan listan hävittämistä ja väärien ja luvattomien asiakirjatietojen oikaisuja muista asiakirjoista, mutta kukaan ei ole ryhtynyt asiassa toimenpiteisiin vaikka Kymenlaakson käräjäoikeuden 5.5.2010 antama lainvoimainen 10/1046 päätös velvoittaisi työsuojelupäällikkö Tapani Pulkkista noudattamaan käräjäoikeudessa sovittua sopimusta.
Kohteliaimmin vielä ilmoitan, että olen edelleenkin valmis rakentavassa hengessä neuvottelemaan asiallisesta kokonaisvaltaisesta sovintosopimuksesta yhdessä Kymijoen työterveyden ja Kotkan kaupungin kanssa, jotta asiassa päästäisiin kunnialliseen lopputulokseen. Täten pyydän Kymijoen työterveyden johtokunnan vastauksen myös tähän ehdottamaani sovintokysymykseen.
Haminassa 5.6.2012
Asko Kervinen
Asko Kervinen
Puhakantie 19
49490 NEUVOTON
Puh. 044 0696610 - Saatu tieto
Luvattomasti kirjoitettujen laittomien lausuntojen määrä kasvaa mikä aiheuttaa lisää ongelmia ko. terveysyhtiölle ja sen johtokunnalle.
- sairaanhoitaja-XX
Kovaa tekstiä Kerviseltä, ei ihme että kaupunki joutuu maksamaan korvauksia!
- hyisaakeli
sairaanhoitaja-XX kirjoitti:
Kovaa tekstiä Kerviseltä, ei ihme että kaupunki joutuu maksamaan korvauksia!
Ja siinä Kyrvisen kommentti Kervisestä.Nimi tietysti pitää näkyä ja omaa paskaa haistella aina vaan,uudestaan ja uudestaan.
Joku käy bensalla mutta kyrvis käy omalla paskalla.
- Onkotätäselvitetty
Onko tätä selvitetty ?
- Asialinjalla.laillisesti
Viestit eivät ole salassa pidettäviä. Laki on salliva tiedottaminen perusteena.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1341967Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.29959- 69866
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?260740Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r65726- 10709
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132680- 79665
- 26659
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.205652