Menkää nauttimaan luonnosta ja elämän ihanuuksista. Muutama vänkääjä on ottanut ELÄMÄNTYÖKSEEN notkua koneen äärellä ja vänkätä aivan turhista asioista.
Asiasisältö on täysin mitätöntä veivaamista.
NYT ON KESÄ
12
161
Vastaukset
- Jäsen 679
Ei muuta kuin sponzorinketkut luontoon keräämään sieniä ja syksymmällä marjoja, jo vain niillä osan varikosta olevista maksaa.....
Syksyllä se alkaa tuottoa tulemaan kunhan saadaan sponzorien tuomiot täytäntöönÄlä, älä yllytä. Keväällä ei ole muita, kuin korva- ja huhtasieniä. Jotta huoku säilyy, niin korvasienten käsittely ruokapöytään asti vaatii muutamia eritystoimenpiteitä. EU aikoo muuten kieltää korvasienten keräämisen myyntiin.
Korvasieniä oli tänä vuonna ihan kohtuu hyvin ja voihan mahoton, kuinka hyviltä ne maistuu, kun ne (käsittelyn jälkeen) paistaa voissa sipulin kanssa ja heitää kermaa joukkoon. Paahtaa leivän ja sonnipojan ulkofileepihvin ja eikun korvasienimuhennos päälle. Että on nannaa.
Ja mitaan ette voi...
- Täyttä p.askaa
Voihan elämä.. Täällää on pelkkiä "asiantuntioita" asiasta kuin asiasta. Täällä ei ketään järkevä ihminen roiku.
- VALUUTTAROTTA.
--Voihan elämä.. Täällää on pelkkiä "asiantuntioita" asiasta kuin asiasta. Täällä ei ketään järkevä ihminen roiku. --
http://www.oikeus.fi/52556.htm
Tuolta pitäisi kusipäisemmänkin pystyä tavaamaan mikä wincapita oli niin ei tarvitse roikkua täällä.
- ei jaksa
Jaksaa jaksaa....
- iisisti yksinkertais
Kyllä kaikkien täytyy jaksaa ja se on niin pienestä kiinni, jotta pitää oman toimeentulonsa järkevällä pohjalla, kukaan muu ei siihen sitten puutu, jotta hyvää tulevaa kesää nuorille ja mennään pienin askelin.
- 19+7
Voishan nämä juperit jotenkin tuua noita kantojaan esiin, kun kerran sana on vapaa eikä vetää sitä lippåaa siellä kartsoilla silmille, kyllä housuihinsa saa laskea muttei tämän takia, se on niin lapsellista.
- häkki heiluu.
--Menkää nauttimaan luonnosta ja elämän ihanuuksista.--
Kannattaa valuuttakusettajan mennä nyt nauttimaan luonnosta kun on vielä vapaana.- Juomari (ylin)
Kun kaikki kotiuttaneet palauttaa rahat, ei kukaan joudu istumaan, pieniä satasen sakkoja ja muutama vyölaukkutuomio.
- ssaallaa
Täällä on todellisia "asiantutijoita", joilla ei ole muuta elämää, kuin roikkua täällä päivästä toiseen tyhjine kirjoituksineen.
- > 1000 000 ?
Paljonko olet kotiuttanut uudesta huipputuottoisasta graali-anaalista ?
- loukut napuu joillek
Nämä touhut on luokkaa pikavipit, jotta joka näihin loukkuihin lankea mys niistä vaikeuksia saavat ja pysyvät loukuissa näköjään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1341979Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.29989- 69868
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?261747Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r65740- 12718
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132683- 80674
- 26662
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.207655