Etsin lähinnä merenranta kaupungeista (Hanko, Tammisaari, Naantali ym.) kesälle 2012 lomakohdetta. Haussa on hotelli, joka vastaisi tasoltaan ja tyyliltään Porvoon vanhan kaupungin hotelleja Pariisin Ville ja Hotel Onni. Vähän sinnepäin tuntuisi olevan majatalo Bridget Inn, Naantalissa. Nyt toivoisin vinkkejä kaupungeista ja hotelleista Suomessa, jotka vastaavat noita kuvauksiani.
Kun kerran on käynyt tuon tason hotellissa ei kyllä kaipaa enään isoihin hoteilleihin, jo pelkästään aamiainen on noissa Porvoon hotelleissa jotain sellaista, mitä ei isoista hotelleista saa.
Vastauksianne odottelen.
Kun kerran on käynyt tuon tason hotellissa ei kyllä kaipaa enään isoihin hoteilleihin, jo pelkästään aamiainen on noissa Porvoon hotelleissa jotain sellaista, mitä ei isoista hotelleista saa.
Vastauksianne odottelen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Esim
http://www.astorvaasa.fi
Naantalin satama on kesäaikaan kyllä mukava
Lähistöllä on puutaloissa majoituksia, mutta haettava itse mieleinen.
http://www.naantalinmatkailu.fi
Äärettömän paljon kiitoksia!
Uskoisin tuolta Naantalinmatkailun sivuilta löytäväni mieleisemme hotellin. Hyvältä tosiaan näyttää. Täytyy vielä katsastaa hotelli tarjonta yhdessä mieheni kanssa, mutta luulenpa, että me mieheni kanssa suuntaamme tänä kesänä Naantaliin, Porvoon sijaan (joka siis aivan ihana, myös mieheni mielestä, ei siis vain minun. Ja nyt tarkoitan ainoastaan vanhaa kaupunkia.)
Miten en noita sivuja itse löytänyt, etsinnöistäni huolimatta?
Aurinkoista ja rentouttavaa kesää kaikille!
Ja huomio Naantali, täältä tullaan, pitäkää pöydät notkuvina ja ruuat maittavina.